Unia Racibórz zdobyła punkt u wicelidera

03.11.2018 16:08 | 0 komentarzy | kozz

Po czterech porażkach z rzędu w końcu punkt na koncie raciborskiej Unii. W dodatku zdobyty na bardzo trudnym terenie w Jasienicy. Mecz z Drzewiarzem zakończył się remisem 1:1.

Początek sezonu Unii Racibórz był świetny, ale odkąd posadę trenera objął Grzegorz Jakosz Unia nie potrafiła zapunktować. Kolejno porażki z Czańcem (0:3), Radziechowami-Wieprz (1:2), Dębem Gaszowice (2:3) i Polonią Łaziska Górne (2:3) zasmucały kibiców raciborskiej Unii. Można było mieć obawy przed kolejnym meczem, bowiem piłkarze z Raciborza pojechali do wicelidera tabeli IV ligi - Drzewiarza Jasienica.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Ale już po przerwie gospodarze objęli prowadzenie po golu Pawła Chojnackiego. Unia szybko odpowiedziała i już po dwóch minutach było 1:1. Na listę strzelców wpisał się Dawid Migus. Drzewiarz mecz kończył w "10" po czerwonej kartce dla Jarosława Krzanowskiego. Raciborzanie liczebnej przewagi nie potrafili przekuć na 3 punkty. Unia dopisała jeden punkt w tabeli i ma 15 oczek w 14 meczach, co daje jej aktualnie 11. miejsce w tabeli. Unici rundę jesienną zakończą meczem przy Zamkowej z Podbeskidziem II Bielsko-Biała (10 listopada, 13:30).

Drzewiarz Jasienica - Unia Racibórz 1:1 (0:0)

Chojnacki 52. - Migus 54.

Wyjściowy skład Unii: Marek Adamiec - Mateusz Wowra, Kamil Łątkowski, Paweł Woniakowski, Marcin Mizia, Bartłomiej Lorenc, Kamil Tront, Mateusz Badowski, Jonatan Domin, Dawid Migus, Mateusz Kocot.