Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Pierwsza wygrana na koncie Akademii Talentów JW

04.11.2018 09:12 | 0 komentarzy | rafbl

Pierwsza wygraną w sezonie w rozgrywkach II ligi siatkówki zapisali na swoim koncie młodzi zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy bez większych problemów pokonali w sobotni wieczór w Żorach drugą drużynę BBTS-u Bielsko-Biała. Wygrana pozwoliła jastrzębianom opuścić ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsza wygrana na koncie Akademii Talentów JW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierowa odsłona meczu rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy, które wypracowali oni przy dużym udziale znajdującego się wtedy w polu zagrywki, trenującego na co dzień z pierwszą drużyną Jastrzębskiego Węgla – Nikodema Wolańskiego. Goście szybko odpowiedzieli, a po chwili po serii ich punktów na tablicy wyników widniał remis 7:7. Dalsza część gry to ponownie skuteczna i konsekwentna gra miejscowych prowadzonych przez trenera Jarosława Kubiaka, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które przed wejściem w najważniejszy fragment seta sięgało sześciu punktów (20:14). Set zakończył się pewnym triumfem Akademii 25:20.

Drugi set miał wyrównany przebieg tylko do stanu 3:3. Dzięki trudniej zagrywce Jakuba Buckiego, z którą nie mogli sobie poradzić przyjezdni, młodzi zawodnicy Akademii Talentów wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie (11:3). Dalsza część partii to  konsekwentna gra jastrzębian, którzy z każdą chwilą powiększali  swoją przewagę zwyciężając ostatecznie do 11.

Trzecia i ostatnia partia to ponownie szybkie wyjście na bezpieczne czteropunktowe prowadzenie gospodarzy (7:3). W polu serwisowym podobnie z dobrej strony pokazał się Bucki, a dobra gra w obronie i skuteczna gra w ataku  reszty drużyny pozwoliła na dowiezienie przewagi do końca seta, który padł łupem miejscowych do 21. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Akademii 3:0, dzięki czemu mogli Oni po raz pierwszy w tym sezonie zapisać na swoim koncie trzy punkty.

 

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – BBTS II Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:11, 25:21)

AT: Turski, Wolański, Czyrniański, Laskowski, Bucki, Nabiałczyk oraz Wołodźko (libero), Janicki (libero), Walczak, Błażej, Gierżot, Kraj, Filipczak, Rakowski

BBTS: Michalec, Łysikowski, Bochenek, Lejawa, Sobkowiak, Kubisz oraz Englart (libero), Ziomek (libero), Dubrawski, Bangrowski, Borowski, Kawaler