KS AZS Rafako Racibórz przegrywa po tie breaku

04.11.2018 11:57 | 0 komentarzy | rafbl

Emocjujące spotkanie w ramach 5. kolejki I ligi Śląskiej w siatkówce zobaczyli kibice w hali w Miasteczku Śląskim, gdzie w sobotnie popołudnie gospodarze - KS Volley Misteczko Śląśkie podejmowali KS AZS Rafako Racibórz. Mecz obfitował w wiele emocji, a o jego wyniku rozstrzygnąć musiał tie break.

Wyrównana gra w pierwszym secie utrzymywała się tylko do stanu 5:5. W dalszej części seta skutecznie grający gospodarze odskoczyli zawodnikom z Raciborza na wysokie dziesięciopunktowe prowadzenie (17:7), którego nie oddali już do końca zwyciężając pewnie do 17.

Set drugi miał bardziej wyrównany przebieg, żaden z zespołów nie potrafił wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Na udane akcje gospodarzy, bardzo szybko odpowiadali goście. Końcówka seta należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali do 21 obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Partia trzecia miała bardzo podobny przebieg do seta poprzedniego, do stanu 13:13 żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć przewagi większej niż dwa punkty. Uwagi przekazane zespołowi podczas przerwy na żądanie trenera gości  - Bartosza Frątczaka przyniosły efekt, a gra AZS-u była dużo skuteczniejsza, czego odzwierciedleniem było pięciopunktowe prowadzenie raciborzan jakie widniało na tablicy wyników (14:19), którzy nie pozwolili się dogonić i zwyciężyli ostatecznie do 20.

Set czwarty to szybkie wypracowanie przewagi przez przyjezdnych z Raciborza, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (3:6). Przerwy na żądanie trenera miejscowych nie przyniosły poprawy gry gospodarzy, a konsekwentnie grający zawodnicy AZS-u kontrolowali przebieg seta utrzymując bezpieczną przewagę, zwyciężyli do 23, doprowadzając tym samym do remisu w meczu 2:2.

Decydująca odsłona to od początku prowadzenie drużyny gospodarzy, którzy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego zespół z Raciborza trenowany przez Bartosza Frątczaka nie był w stanie zniwelować. Set ten zakończył się zwycięstwem zespołu z Miasteczka Śląskiego, który wygrał do 13, a całe spotkanie 3:2.

KS Volley Miasteczko Śląskie – KS AZS Rafako Racibórz 3:2 (25:17, 25:21, 20:25, 23:25, 15:13)

Volley: Łata, Karoń, Gwóźdź, Otręba, Chamera, Biadacz oraz Szumowski (libero), Górny (libero), Strugała, Rybak, Ochman, Sołtysik, Konicki

Rafako: Zasłonka, Błaszczok, Dziadek, Władarz, Gonsior, Marchwiak oraz Kostka, Besz, Woźniak, Korus, Kućma