środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Mieli więcej strzelać, nie faulować...

04.11.2018 13:54 | 0 komentarzy | adi

Efekt "nowej miotły" nie zadziałał. ROW 1964 Rybnik przegrał 1:3 ze Zniczem Pruszków, w dodatku kończył mecz w dziewiątkę. W osłabieniu kończyli także gospodarze.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Maciej Machalski, który miał sporo szczęścia. Po faulu Aleksandra Łubika na nim, sędzia podyktował rzut karny. Bramkarz ROW-u był bliski zrehabilitowania się za przewinienie, bo obronił strzał z 11 metrów, ale odbita piłka wróciła do strzelającego, a ten głową wyprowadził Znicz na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy rybniczanie przycisnęli i doprowadzili do wyrównania - Piotr Okuniewicz zagrał do Przemysława Brychlika, a ten z niewielkiej odległości wpakował piłkę do siatki. Remis utrzymał się... zaledwie kilkadziesiąt sekund, bo tuż przed gwizdkiem sędziego Łubika - ponownie głową - pokonał Dariusz Zjawiński.

W drugiej połowie zagotował się Michał Rostkowski. W przeciągu dwóch minut dwóch zawodników Znicza otrzymało żółte kartki za faule na nim, a następnie... Rostkowski sam w dwie minuty za faule otrzymał dwa "żółtka" i musiał opuścić murawę. Kilkanaście minut później siły się wyrównały, bo z boiska wyleciał Piotr Klepczarek, który drugą żółtą kartkę otrzymał za nieprzepisowe zatrzymywanie wychodzącego na czystą pozycję Brychlika.

Sędzia raz za razem musiał przerywać grę i wyciągać kartki. Kolejnym zawodnikiem, który otrzymał dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę był Krystian Kujawa. Kilka minut później gospodarze wykorzystali przewagę i po indywidualnej akcji Jakuba Zagórskiego prowadzili już 3:1. Prowadzenie Znicza mogło być jeszcze wyższe, ale w końcówce spotkania Łubik świetnie obronił strzał Marcina Rackiewicza w "okienko" bramki.

Rybniczanie po 17 kolejkach (czyli połowie sezonu) znajdują się w strefie spadkowej. Do pierwszego bezpiecznego zespołu - Siarki Tarnobrzeg - tracą dwa punkty. W następnej kolejce ROW zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

Znicz Pruszków - ROW 1964 Rybnik 3:1 (2:1)

Bramki: Machalski 24., Zjawiński 45., Zagórski 78. - Brychlik 44.

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Bochenek, Piotr Klepczarek, Mateusz Długołęcki, Marcin Rackiewicz – Paweł Tarnowski (60. Patryk Kubicki), Przemysław Kocot, Adrian Małachowski, Jakub Zagórski – Maciej Machalski (71. Konrad Budek) - Dariusz Zjawiński (89. Franciszek Ratajczyk).

ROW: Aleksander Łubik - Jan Janik (63. Kamil Spratek), Krystian Kujawa, Szymon Jary - Marek Krotofil, Robert Tkocz, Dominik Zawadzki (88. Krzysztof Koch), Michał Rostkowski, Paweł Jaroszewski (71. Mateusz Mazurek) - Przemysław Brychlik (78. Piotr Dudzik), Piotr Okuniewicz.

Żółte kartki: Machalski, Klepczarek, Kocot - Kujawa, Rostkowski, Okuniewicz.

Czerwone kartki: Klepczarek 68. - Rostkowski 56., Kujawa 74.

Sędzia: Damian Kos.