Poniedziałek, 29 maja 2023

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Mieli więcej strzelać, nie faulować...

04.11.2018 13:54 | 0 komentarzy | adi

Efekt "nowej miotły" nie zadziałał. ROW 1964 Rybnik przegrał 1:3 ze Zniczem Pruszków, w dodatku kończył mecz w dziewiątkę. W osłabieniu kończyli także gospodarze.

Mieli więcej strzelać, nie faulować...
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Maciej Machalski, który miał sporo szczęścia. Po faulu Aleksandra Łubika na nim, sędzia podyktował rzut karny. Bramkarz ROW-u był bliski zrehabilitowania się za przewinienie, bo obronił strzał z 11 metrów, ale odbita piłka wróciła do strzelającego, a ten głową wyprowadził Znicz na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy rybniczanie przycisnęli i doprowadzili do wyrównania - Piotr Okuniewicz zagrał do Przemysława Brychlika, a ten z niewielkiej odległości wpakował piłkę do siatki. Remis utrzymał się... zaledwie kilkadziesiąt sekund, bo tuż przed gwizdkiem sędziego Łubika - ponownie głową - pokonał Dariusz Zjawiński.

W drugiej połowie zagotował się Michał Rostkowski. W przeciągu dwóch minut dwóch zawodników Znicza otrzymało żółte kartki za faule na nim, a następnie... Rostkowski sam w dwie minuty za faule otrzymał dwa "żółtka" i musiał opuścić murawę. Kilkanaście minut później siły się wyrównały, bo z boiska wyleciał Piotr Klepczarek, który drugą żółtą kartkę otrzymał za nieprzepisowe zatrzymywanie wychodzącego na czystą pozycję Brychlika.

Sędzia raz za razem musiał przerywać grę i wyciągać kartki. Kolejnym zawodnikiem, który otrzymał dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę był Krystian Kujawa. Kilka minut później gospodarze wykorzystali przewagę i po indywidualnej akcji Jakuba Zagórskiego prowadzili już 3:1. Prowadzenie Znicza mogło być jeszcze wyższe, ale w końcówce spotkania Łubik świetnie obronił strzał Marcina Rackiewicza w "okienko" bramki.

Rybniczanie po 17 kolejkach (czyli połowie sezonu) znajdują się w strefie spadkowej. Do pierwszego bezpiecznego zespołu - Siarki Tarnobrzeg - tracą dwa punkty. W następnej kolejce ROW zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

Znicz Pruszków - ROW 1964 Rybnik 3:1 (2:1)

Bramki: Machalski 24., Zjawiński 45., Zagórski 78. - Brychlik 44.

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Bochenek, Piotr Klepczarek, Mateusz Długołęcki, Marcin Rackiewicz – Paweł Tarnowski (60. Patryk Kubicki), Przemysław Kocot, Adrian Małachowski, Jakub Zagórski – Maciej Machalski (71. Konrad Budek) - Dariusz Zjawiński (89. Franciszek Ratajczyk).

ROW: Aleksander Łubik - Jan Janik (63. Kamil Spratek), Krystian Kujawa, Szymon Jary - Marek Krotofil, Robert Tkocz, Dominik Zawadzki (88. Krzysztof Koch), Michał Rostkowski, Paweł Jaroszewski (71. Mateusz Mazurek) - Przemysław Brychlik (78. Piotr Dudzik), Piotr Okuniewicz.

Żółte kartki: Machalski, Klepczarek, Kocot - Kujawa, Rostkowski, Okuniewicz.

Czerwone kartki: Klepczarek 68. - Rostkowski 56., Kujawa 74.

Sędzia: Damian Kos.