środa, 8 grudnia 2021

imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

RSS

Mecz na szczycie Plus Ligi w Kędzierzynie-Koźlu

07.11.2018 09:57 | 0 komentarzy | rafbl

Siatkarskie emocje w Plus Lidze nie zwalniają tempa. Już dzisiaj rozegrana zostanie 6. Kolejka spotkań. Patrząc na ligową tabelę do spotkania na szczycie z pewnością dojdzie w Kędzierzynie-Koźlu.

Mecz na szczycie Plus Ligi w Kędzierzynie-Koźlu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W spotkaniu tym prowadzeni przez Andreę Gardiniego zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy pewnie przewodzą ligowej stawce, podejmą we własnej hali trzecią drużynę ligowej tabeli -  Jastrzębskiego Węgla. W ostatniej kolejce obydwa zespoły zapisały na swoich koncie komplet punktów zwyciężając w czterech setach. ZAKSA zwyciężyła na trudnym terenie w Olsztynie pokonując miejscowy Indykpol AZS, natomiast goście zwyciężyli po bardzo dobrej grze we własnej hali z PGE Skrą Bełchatów.

Dodatkowym smaczkiem tego spotkania jest z pewnością osoba szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla – Ferdinando de Giorgiego, którego poprzednim klubem była właśnie ZAKSA. To właśnie pod wodzą popularnego „Fefe” kędzierzynianie święcili ostatnie sukcesy na krajowym podwórku zdobywając dwa złote medale Mistrzostw Polski (2016 i 2017), a także zwyciężając  w rozgrywkach o Puchar Polski (2017).

Jaki będzie powrót de Giorgiego do hali w Kędzierzynie-Koźlu? Jakim wynikiem zakończy się środowe spotkanie? Czy siatkarze ZAKSY potwierdzą swoją dominację na ligowych parkietach utrzymującą się od początku sezonu, a może "pomarańczowi" pokażą że sobotnia wygrana z bełchatowianami nie była dziełem przypadku? Kibice z pewnością mogą liczyć na bardzo dobre siatkarskie widowisko, które w kędzierzyńskiej hali „Azoty” rozpocznie się o 20:30. Bezpośrednia transmisja z tego spotkania przeprowadzona zostanie przez Polsat Sport.