środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Gładka przegrana rybnickich siatkarek

09.11.2018 22:21 | 0 komentarzy | rafbl

Niemiło wspominać będą siatkarki UKS-u Jedynki ERBUD Rybnik wyjazd na mecz 6. kolejki I Ligi Śląskiej Kobiet do Szczyrku, gdzie w niespełna godzinę zostały rozbite przez świetnie dysponowane tego dnia młode adeptki siatkówki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, o czym świadczy fakt, że siatkarki z Rybnika prowadzone przez Michalinę Cichecką-Meisner ani raz nie wyszły w meczu na prowadzenie. Wyrównana gra w pierwszym secie utrzymywała się do stany 2:2. Od tego momentu gospodynie konsekwentnie budowały swoją przewagę, wygrywając premierową odsłonę do 13. Drugi set to jeszcze większa przewaga drużyny gospodyń, trenowanych przez byłą reprezentantkę Polski – Joannę Staniuchę-Szczurek, które w partii tej pozwoliły przyjezdnym ugrać jedynie siedem „oczek”. Trzeci i ostatni set spotkania to kontynuacja bardzo dobrej gry zawodniczek SMS-u, z którą bezradne tego dnia przyjezdne nie były w stanie poradzić sobie. Partia zakończyła się zwycięstwem gospodyń do 10, a cały spotkanie wynikiem 3:0.

Zawodniczki SMS-u przewodzą ligowej stawce, rybniczanki zajmują w tabeli przedostatnie – 11. miejsce.

SMS PZPS Szczyrk III – UKS Jedynka ERBUD Rybnik 3:0 (25:13, 25:7, 25:10)

SMS: Poręda, Borowczak, Kulig, Lis, Czyrniańska, Stambrowska oraz Kubas (libero), Libera, Piasecka, Jankowska

UKS: Urbańska, Szmajduch, Płaszczyńska, Buchalik, Krzystała, Wącirz oraz Kuligowska (libero), Smołka (libero), Wagner