Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Ważna wygrana zawodników Jastrzębskiego Węgla

10.11.2018 21:17 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnim hicie 7. kolejki rozgrywek Plus Ligi drużyna Jastrzębskiego Węgla we własnej hali pokonała bez straty seta brązowego medalistę poprzednich rozgrywek – Trefla Gdańsk.

Ważna wygrana zawodników Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierowa odsłona meczu to od samego początku skuteczna gra gospodarzy, którzy bardzo szybko zbudowali sobie bezpieczną czteropunktową przewagę (6:2). Przerwa na żądanie trenera gości – Andrei Anastasiego nie pomogła, a świetnie dysponowani jastrzębianie powiększyli swoje prowadzenie do siedmiu punktów (10:3). W dalszej części gry gościom udało się zniwelować straty do zaledwie dwóch punktów (12:10), jednak „pomarańczowi” nie pozwolili na rozwinięcie skrzydeł rywalom, w pełni kontrolując boiskowe wydarzenia odnosząc po emocjonującej końcówce zwycięstwo do 22.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy uzyskali dwupunktowe prowadzenie (4:6). Gospodarze prowadzeni przez Ferdinando de Giorgiego wrócili jednak do dobrej dyspozycji z poprzedniej partii szybko odrabiając straty i wychodząc na dwupunktowe prowadzenie (10:8), które sukcesywnie powiększali. Gospodarze świetnie radzili sobie w ataku punktując bezradnych siatkarzy Trefla, którzy nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Gospodarze zwyciężyli w tej partii do 16.

Trzeci i ostatni set meczu to wyrównana gra do stanu 5:5, kiedy o gospodarze po raz kolejny tego dnia podkręcili tempo wychodząc na bezpieczne trzypunktowe prowadzenie (11:8). Świetna dyspozycja w polu serwisowym byłego zawodnika jastrzębian – Macieja Muzaja pozwoliła gościom zniwelować straty do zaledwie jednego punktu (13:12). Przez moment gra wyrównała się, jednak było to wszystko na co było tego dnia stać zawodników z Gdańska. Przy stanie 17:15 na boisku po stronie „pomarańczowych” zameldował się Jakub Bucki, którego trudne zagrywki siały spustoszenie po stronie przyjezdnych definitywnie przekreślając ich nadzieje na ugranie choćby seta. Seria skutecznych zagrywek wspomnianego Buckiego wyprowadziła gospodarzy na siedmiopunktowe prowadzenie (23:16), które dowieźli oni do końca zwyciężając do 18, a w całym meczu 3:0.

MVP spotkania wybrany został atakujący drużyny gospodarzy – Dawid Konarski.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)

Jastrzębski: Kampa, Lyneel, Kosok, Konarski, Fromm, Hain oraz Popiwczak (libero), Rusek, Bucki

Trefl: Janusz, Mijailović, Nowakowski, Muzaj, Schott, Niemiec oraz Olenderek (libero), Majchrowski (libero), Grzyb, Jakubiszak, Kozłowski