środa, 29 czerwca 2022

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

RSS

Kolejna wygrana Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

10.11.2018 22:47 | 0 komentarzy | rafbl

Ważne zwycięstwo odnieśli w Opolu młodzi adepci siatkówki z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy odwrócili losy meczu i pomimo przegranych dwóch pierwszych setów zdołali zwyciężyć po tie-breaku z zespołem AZS-u Politechniki Opolskiej.

Kolejna wygrana Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na dwupunktowe prowadzenie (13:1). Taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu 9:7, kiedy to goście za sprawą świetnej zagrywki Artura Błażeja zdobyli cztery punkty z rzędu (9:11). Miejscowi zdołali wyrównać, doprowadzając do remisu po 15, a dalsza część partii to gra punkt za punkt obydwu zespołów. Końcówka seta należała do AZS-u który zwyciężył na przewagi 26:24.

Druga partia to początkowo lepsza gra jastrzębian prowadzonych przez trenera Jarosława Kubiaka, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (2:5). Gospodarze szybko doprowadzili do remisu i do stanu po 15 żaden z zespołów nie potrafił zbudować sobie bezpiecznej przewagi. Końcówka tej partii należała jednak do miejscowych, którzy oskoczyli na kilka punktów triumfując ostatecznie 25:18.

Trzecia część gry to wyrównana gra punkt za punkt. Od stanu 7:8 jastrzębianie za sprawą zagrywki trenującego na co dzień z pierwszym zespołem Patryka Czyżowskiego wyszli na wydawać by się mogło bezpieczne sześciopunktowe prowadzenie (7:13). Miejscowi nie poddali się jednak, doprowadzając do remisu po 17 i wyrównanej końcówki, w której więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy zwyciężyli do 23.

Czwarty set to od początku dominacja Akademii Talentów, którzy szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Bezpieczne prowadzenie i pełna kontrola gry pozwoliła im gładko zwyciężyć do 15, a w całym meczu doprowadzić do remisu 2:2.

Decydująca odsłona to do połowy seta wyrównana gra obydwu zespołów. Na zmianie stron punkt przewagi mieli goście, którzy nie pozwolili sobie odebrać prowadzenia, a dodatkowo dorzucili kilka „oczek” zwyciężając do 10, a w całym meczu 3:2 zapisując na swoim koncie bardzo ważne dwa punkty.  

AZS Politechnika Opolska Cementownia Opole – Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 2:3 (26:24, 25:18, 23:25, 15:25, 10:15)

AZS: Dobrowolski, Ciach, Bielecki, Siemaszko, Wróbel, Kolański oraz Stawiany (libero), Kulbacki, Setlak, Słaby, Kopacz

AT: Błażej, Szwed, Kraj, Nabiałczyk, Gierzot, Rakowski oraz Wołodźko (libero), Janicki (libero), Czyżowski, Gruszczyński, Granieczny