środa, 20 października 2021

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

SK Górnik Radlin zwycięża po tie-breaku

11.11.2018 22:20 | 0 komentarzy | rafbl

Sporo dobrej siatkówki zobaczyli w sobotni wieczór kibice zgromadzeni w hali w Tarnowskich Górach, którzy zobaczyli długi, emocjonujący, obfitujący w wiele zwrotów akcji pięciosetowy  mecz I Ligi Śląskiej mężczyzn z udziałem miejscowej Gwiazdy, która podejmowała SK Górnik Radlin.

SK Górnik Radlin zwycięża po tie-breaku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierowa odsłona to wyrównana gra do stanu 8:8, kiedy to goście prowadzeni przez trenera Marka Przybysza wyszli na trzypunktowe prowadzenie (8:11), które z biegiem czasu do pięciu punktów (13:18). Gospodarze szybko doprowadzili jednak do remisu po 18 i po wyrównanej końcówce zwyciężyli na przewagi 27:25.

Początek drugiego seta to trzypunktowe prowadzenie miejscowych (6:3), które szybko zniwelowali siatkarze z Radlina doprowadzając do remisu po 8. W dalszej części gry na prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół, jednak żaden z nich nie potrafił uzyskać bezpiecznej przewagi. Końcówka tego seta podobnie jak poprzedniego rozstrzygnęła się na przewagi, w której to goście zwyciężyli w do 26.

Trzecia partia miała wyrównany początek ze wskazaniem na siatkarzy Górnika, którzy objęli dwupunktowe prowadzenie (3:5). Od tego momentu seryjnie punktować zaczęli zawodnicy Gwiazdy, wychodząc na bezpieczne pięciopunktowe prowadzenie (14:9), które udało im się utrzymać do końca. Tarnogórzanie zwyciężyli do 23 obejmując prowadzeni w meczu 2:1.

Czwarty set do stanu po 7 to wyrównana gra punkt za punkt. Wtedy to za sprawą dobrej zagrywki Kamila Koniecznego goście odskoczyli na trzy punkty przewagi (11:8). Gospodarze nie byli w stanie nawiązać walki w tym fragmencie gry, a skutecznie grający radlinianie konsekwentnie powiększali przewagę, która w pewnym momencie sięgała nawet sześciu punktów (10:16). Górnik Radlin wygrał tą partię do 21 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydującą partię lepiej rozpoczęli goście, którzy objęli dwupunktowe prowadzenie (0:2). Gospodarze nie byli w stanie zmniejszyć strat, a konsekwencja w grze przyjezdnych pozwoliła utrzymywać im tą przewagę i zwyciężyć ostatecznie do 14, a w całym meczu 2:3. Po tym meczu Górnik z 10 punktami na koncie zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli.

 

Amister UKS Gwiazda Tarnowskie Góry – SK Górnik Radlin 2:3 (27:25, 26:28, 25:23, 21:25, 14:16)

Gwiazda: Szafraniec, Czarnecki, Kupiec, Stefaniszyn, Roch, Miszewski oraz Urbańczyk (libero), Strózik, Feist

Górnik: Konsek, Dzido, Szymiczek, Boduch, Ferdyan, Konieczny oraz Skupień (libero), Walawski, Szafranek, Zegarlicki