Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Zwycięstwo gliwiczan po wyrównanym meczu

12.11.2018 13:19 | 0 komentarzy | epi

W 5. kolejce III ligi koszykarskiej mężczyzn AZS Gliwice wygrał z Żorską Akademią Koszykówki

Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana i zakończyła się remisem 20:20. W drugiej części gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie, wygrywając 19:16. Po przerwie, w trzeciej odsłonie Żorska Akademia przegrała 20:19. W ostatniej kwarcie, na pięć minut przed końcem spotkania, na tablicy wyników widniał remis, ale ostatecznie tę część, jak i cały mecz wygrali koszykarze z Gliwic.

Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Michał Żebrowski z Żorskiej Akademii Koszykówki, który zdobył aż 28 punktów.

KŚ AZS Gliwice - Żorska Akademia Koszykówki 87:76 (20:20, 19:16, 20:19, 28:21)

KŚ AZS Gliwice: Jakub Wania (19), Kamil Michalik (15), Łukasz Piwowarczyk (14), Wiktor Kaniewski (13), Wojciech Kuśmierz (12), Sebastian Dukland (6), Wojciech Wąsowicz (4), Bartosz Matysiak (3), Jakub Złotoś (1), Mateusz Keler, Adrian Chrószcz, Mateusz Tobiasz

Żorska Akademia Koszykówki: Michał Żebrowski (28), Bartłomiej Szady (14), Patryk Szołtysek (11), Kacper Wojciechowski (8), Paweł Sitek (7), Piotr Golc (5), Jakub Pietrzak (2), Piotr Palczewski (1), Dominik Pastuszka, Kacper Czubak, Paweł Makuła, Sebastian Michalczuk