Wysoka porażka GTK Gliwice

12.11.2018 15:21 | 0 komentarzy | epi

W meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi GTK Gliwice przegrał ze Stalą Ostrów Wielkopolski

W niedzielę GTK Gliwice podejmował na własnym boisku zespół z Ostrowa Wielkopolskiego. Goście od pierwszych minut prezentowali się lepiej i po pierwszej kwarcie prowadzili 37:22. W drugiej odsłonie gospodarze starali się odrobić straty i wygrali 27:21, ale i tak na przerwę to koszykarze Stali schodzili z dziewięciopunktowym prowadzeniem. Po przerwie drużyna gości pewnie wygrała trzecią i czwartą kwartę, odpowiednio 31:12 i 25:15. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstem Stali 114:76.

Najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu był Riley LaChance z GTK Gliwice, który zdobył 22 punkty.

GTK Gliwice - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 76:114 (22:37, 27:21, 12:31, 15:25)

GTK Gliwice: Riley LaChance (22), Myles Mack (16), Damonte Dodd (12), Kacper Radwański (9), Szymon Kiwilsza (8), Piotr Robak (5), Mateusz Szlachetka (2), Marek Piechowicz (2), Brian Dawkins, Dawid Słupiński, Tanel Kurbas

BM SLAM stal Ostrów Wlkp: Michał Chyliński (17), Shawn King (17), Przemysław Żołnierewicz (16), Ivan Maras (15), Mike Scott (14), Daniel Szymkiewicz (11), Michał Nowakowski (10), Witalij Kowalenko (9), Bake Hamilton (3), Łukasz Majewski (2)