Pewne zwycięstwo siatkarek UKS-u Krzanowice

18.11.2018 11:31 | 0 komentarzy | rafbl

Pewne zwycięstwo w trzech setach odniósł GS UKS Krzanowice, który w trzech setach okazał się lepszy od UKS-u Sokoła `43 Katowice. Spotkanie rozegrano w ramach 7. kolejki I Ligi Śląskiej. Dzięki wygranej krzanowiczanki utrzymały się w czołówce ligowej tabeli.

Premierowa odsłona to początkowo przewaga drużyny gości, która zdołała wyjść na trzypunktowe prowadzenie (8:11). Z czasem gospodynie doprowadziły do remisu (po 15), a w dalszej części seta wyszły na bezpieczne sześciopunktowe prowadzenie. Pomimo poprawy gry katowiczanek siatkarki UKS-u nie dały się dogonić i wygrały tego seta do 22.

Druga partia to szybkie budowanie przewagi przez krzanowiczanki, które wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (8:3). Siatkarki Sokoła zdołały zniwelować co prawda straty do zaledwie jednego punktu (8:7), jednak po chwili gospodynie ponownie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego dzięki konsekwentnej i skutecznej grze nie oddały do końca partii zwyciężając do 21.

Trzeci i ostatni set miała wyrównany przebieg tylko do stanu 3:3. Dzięki świetnej dyspozycji w każdym elemencie gry gospodynie z każdą chwila powiększały swoją przewagę, która w pewnym momencie sięgała nawet jedenastu punktów (18:7). Bezradne katowiczanki nie były w stanie nawiązać walki i przegrały gładko do 15.

GS UKS Krzanowice - UKS Sokół `43 Katowice 3:0 (25:22, 25:21, 25:15)

UKS: Duda S., Duda P., Sycz, Gołombek, Daniszewska, Świerczek Justyna oraz Kosek (libero), Kretek, Koczwara, Świerczek Joanna, Witeczek

Sokół: Komorowska, Klosa, Prus, Piłat, Kubica, Skowrońska oraz Słomiany (libero), Włosek, Bryl, Rusek, Olesińska