Poniedziałek, 6 grudnia 2021

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Kolejne zwycięstwo JKS-u SMS-u Jastrzębie

18.11.2018 18:06 | 0 komentarzy | rafbl

Czterech setów potrzebowały zawodniczki JKS-u SMS-u Jastrzębie by pokonać w meczu 7. kolejki I Ligi Śląskiej ostatni zespół ligowej tabeli - UKS Jedynkę Erbud Rybnik. Dla jastrzębianek była to szósta wygrana w sezonie, natomiast rybniczanki nie odniosły jeszcze ani jednego zwycięstwa.

Kolejne zwycięstwo JKS-u SMS-u Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek pierwszego seta zapowiadał emocje, gospodynie prowadziły nawet 7:4, jednak szybko na tablicy wyników pojawił się po chwili remis po 9, a jastrzębianki, które źle weszły w mecz z biegiem czasu zaczął radzić sobie coraz lepiej skutecznie punktując wyraźnie słabsze przeciwniczki. Rybniczanki nie były w stanie nawiązanie walki z wyżej notowanym rywalem, którego przewaga z każdą chwilą rosła. Set zakończył się wynikiem 13:25 dla przyjezdnych. 

Druga partia do stanu po 6 miała wyrównany przebieg. Jednak ponownie jak w partii poprzedniej siatkarki JKS-u trenowane przez Jarosława Bodysa wrzuciły wyższy bieg szybko odskakując rywalkom na bezpieczne siedmiopunktowe prowadzenie (7:14), które w dalszej fazie gry jeszcze bardziej powiększyły triumfując ostatecznie do 15.

Trzeci set miał najbardziej wyrównany przebieg, gospodynie przegrywały na początku pięcioma punktami (1:6), jednak seria ośmiu punktów pozwoliła im wyjść na prowadzenie 9:6. Siatkarki z Rybnika w dalszej fazie seta konsekwentnie utrzymywały kilka punktów przewagi, którą udało im się dowieźć do końca zwyciężając do 22.

Ostatnia odsłona to niewielka przewaga gospodyń, które z czasem podobnie jak w partii poprzedniej zdołały wypracować sobie trzy punkty przewagi (10:7). Jastrzębianki po chwili dogoniły rywalki, a z czasem same wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Końcówka meczu przebiegała pod pełne dyktando JKS-u, który pewnie zwyciężył do 18, a w całym meczu 1:3.

UKS Jedynka Erbud Rybnik - JKS SMS Jastrzębie 1:3 (13:25, 15:25, 25:22 18:25)

UKS: Urbańska, Kurpanik, Koterla, Kwaśny, Krzystała, Dudek oraz Kuligowska (libero), Smołka (libero), Szmajduch, Wagner

JKS: Kijańska, Szajer, Żagan, Stępień, Jędrysik, Kołodziej oraz Chamara (libero), Kajzerek (libero), Lorenc, Walica, Kuczera, Bury