UKS Jedynka Rybnik nadal bez ligowego zwycięstwa

24.11.2018 23:10 | 0 komentarzy | rafbl

Kolejną, ósmą już z rzędu ligową porażkę zapisały na swoim koncie siatkarki UKS-u Jedynki Rybnik, które w sobotnie popołudnie przegrały we własnej hali z zespołem MKS-u Imielin.

Pierwszy set rozpoczął się od sześciopunktowego prowadzenia gości (0:6). UKS z czasem zaczął mozolnie odrabiać starty dochodząc w połowie partii swoje przeciwniczki na zaledwie jeden punkt (15:16). Było to jednak wszystko na co było stać miejscowe które tracąc sześć punktów z rzędu (15:22) pozwoliły rywalkom na spokojne kontrolowanie końcówki partii, którą wygrały one do 17.

Druga odsłona to kontynuacja bardzo dobrej gry siatkarek z Imielina z którą kompletnie nie radziły sobie miejscowe. Przyjezdne były wyraźnie lepsze, a seryjnie zdobywane przez nie punkty pozwoliły im na pewne zwycięstwo w tym secie do 13.

Trzeci set to poprawa gry zawodniczek Jedynki. Po wyrównanym początku, kiedy to wynik oscylował w okolicach remisu siatkarki z Rybnika zdołały osiągnąć przewagę. Od stanu 17:15 zdobyły one pięć punktów z rzędu, a po świetnej grze w końcówce zapisały na swoim koncie pierwszą tego dnia partię pewnie zwyciężając do 16.

Czwarty set to początkowo wyrównana gra z minimalną przewagą MKS-u. Kiedy to od stanu 7:9 zdobyły one siedem punktów z rzędu (7:16) było jasne że to one zwyciężą w tym spotkaniu zapisując na swoim koncie bardzo ważne trzy punkty. Tak też się stało, przyjezdne triumfowały bardzo wyraźnie do 13, a w całym meczu 1:3.

UKS Jedynka Erbud Rybnik - MKS Imielin 1:3 (17:25, 13:25, 25:16, 13:25)

UKS: Łacińska, Szmajduch, Koterla, Kwaśny, Krzystała, Dudek oraz Kuligowska (libero), Smołka (libero), Kurdanik, Prudel

MKS: Otto, Walas, Buda, Piecha, Olchawa, Radziwon oraz Dobrowolska (libero), Luftner (libero), Arseniuk, Kawalec