Podział punktów w meczu AT Jastrzębskiego Węgla

26.11.2018 10:06 | 0 komentarzy | rafbl

Ambicję i wolę walki do ostatniej piłki pokazali w sobotni wieczór młodzi adepci siatkówki z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy podejmowali we własnej hali zawodników SMS-u PZPS-u Spała. Gospodarze przegrywali już 0:2, jednak zdołali doprowdzić do tie-breaka, w którym lepsi okazali się goście.

Premierowa odsłona to połowy seta wyrównana gra obu drużyn. Wynik co chwila oscylował w okolicach remisu, a żaden z zespołów nie potrafił wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Wchodząc w decydującą część seta skuteczniejsi okazali się goście ze Spały, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (17:20), które w końcówce udało im się jeszcze bardziej powiększyć. Ostatecznie zwyciężyli oni pewnie do 20.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po wyrównanym początku zdołali wypracować sobie trzy punkty przewagi (10:7). Dalszy fragment gry to konsekwentne utrzymywanie bezpiecznej przewagi przez podopiecznych trenera Jarosława Kubiaka. Ich przewaga utrzymywała się do stanu 20:17, kiedy to cztery punkty z rzędu zdobyli zawodnicy SMS-u wychodząc na prowadzenie 20:21, którego nie oddali do końca triumfując do 22.

Partia trzecia to początkowo prowadzenie młodych siatkarzy Jastrzębskiego Węgla 6:3. Z biegiem czasu zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdołali doprowadzić do remisu po 12, jednak gospodarze ponownie wypracowali sobie kilka punktów przewagi, której nie udało się zniwelować zespołowi gości. Jastrzębianie zwyciężyli w tej partii do 22.

Czwarta odsłona do stanu po 10 miała wyrównany przebieg. Wtedy to świetną siedmiopunktową serią, do której przyczynił się świetnie zagrywający Jakub Czyżowski popisali sie miejscowi osiągając najwyższe tego dnia prowadzenie 17:10. Rozbici siatkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie byli w stanie poprawić swojej gry i zniwelować strat, natomiast świetnie grający gospodarze skutecznie utrzymywali przewagę pewnie zwyciężając do 19 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydującego seta lepiej rozpoczęli rozbici w poprzedniej partii zawodnicy SMS-u, którzy szybko wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie (1:5). Na zmianie stron prowadzili oni 5:8, jednak gospodarzom udało sie ich dogonić doprowadzając do remisu po 8. Jastrzębianie zdołali wyjść na prowadzenie 10:9, jednak skuteczniejsi w końcówce okazali się goście, którzy zwyciężyli do 11, a w całym meczu 2:3.

Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel - SMS PZPS Spała II 2:3 (20:25, 22:25, 25:22, 25:19, 11:15)

AT: Laskowski, Błażej, Czyżowski, Kraj, Szwed, Gierżot oraz Wołodźko (libero), Janicki (libero), Nabiałczyk, Szymczak, Turski, Granieczny

SMS: Czetowicz, Grygiel, Czyżyk, Kapica, Klat, Michalak oraz Foltynowicz (libero), Wójcik (libero), Inerowicz, Zaleszczyk, Wójciak