środa, 6 lipca 2022

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Uczestnicy Biegu Barbórkowego liczą na wsparcie kibiców

27.11.2018 13:27 | 0 komentarzy | dud

W niedzielę 2 grudnia, punktualnie o godzinie 12:00, rozpocznie się ostatni bieg w 2018 roku organizowany przez rybnicki MOSiR. 14. Bieg Barbórkowy będzie zarazem zwieńczeniem II Biegowego Grand Prix Rybnika.

Uczestnicy Biegu Barbórkowego liczą na wsparcie kibiców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 Bardzo cieszy nas fakt, że już na tydzień przed biegiem mamy komplet zgłoszeń. To pokazuje, że Bieg Barbórkowy ma swoją markę. Chciałbym zaprosić wszystkich rybniczan i nie tylko, do kibicowania biegaczom. Wiem, że wsparcie jest im bardzo potrzebne – mówi Rafał Tymusz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku. 

Tradycyjnie już, organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych kategorii. Oprócz wiekowych, wyróżnieni zostaną także najlepsi rybniczanie, najstarsi uczestnicy biegu, a także przewidziana jest oddzielna klasyfikacja dla górników. 

Na dziś zgłoszenia wypełniły już limit, który został określony przez organizatorów na 1001 osób. Najwięcej zapisanych biegaczy jest z Rybnika (319), sporo przedstawicieli mają Gliwice (65), Katowice (35), Wodzisław Śląski (33). Jeżeli chodzi o narodowość, to na wstępnej liście startowej, oprócz Polaków, widnieją Czesi (4 osoby), Ukraińcy (4), Białorusini (2) i jeden przedstawiciel Tanzanii.   

MOSiR Rybnik dziękuje Inżynierii Biegania za pomoc przy wyznaczaniu i wymierzaniu trasy oraz za zapewnienie pacemakerów, którzy pomogą osiągać biegaczom wymarzone wyniki. Pacemakerzy pobiegną na czasy: 60, 55, 50, 45 i 40 minut.

W związku z koniecznością drobnej zmiany przebiegu trasy, w porównaniu do poprzedniego roku, została ona wydłużona o 300 metrów. Chcąc jednak, aby zawodnicy mieli zmierzony czas na dystansie 10 km, o godz. 12:00 odbędzie się start honorowy – w formie przejścia, ewentualnie lekkiego truchtu na linię startu ostrego – tłumaczy Paweł Mitura-Zielonka, z rybnickiego MOSiR.  

Ostatnie trzy edycje Biegu Barbórkowego padły łupem Dawida Maliny. Jego nazwiska nie mogło oczywiście zabraknąć na tegorocznej liście startowej. – Zapraszam wszystkich na ten bieg, bo według mnie, to jedna z najlepiej zorganizowanych imprez biegowym w regionie. Bardzo liczę na wsparcie kibiców – mówi rybnicki biegacz.

XIV Bieg Barbórkowy – 02.12.2018

FINAŁ II Biegowego Grand Prix Rybnika

  • Miejsce: Zespół Szkół nr 3 w Rybniku, ul. Orzepowicka 15A
  • Biuro zawodów: 8:30 – 11:00 (rejestracja zawodników pod warunkiem wolnych miejsc do godziny 10:30)
  • Start biegu: 12:00
  • Dystans (ze startu ostrego, pomiar czasu): 10 km
  • Limit uczestników: 1001 osób
  • Limit czasu (ze startu ostrego): 90 minut 

Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl