środa, 8 grudnia 2021

imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

RSS

Seria porażek trwa... UKS Jedynka ciągle bez zwycięstwa

01.12.2018 22:46 | 0 komentarzy | rafbl

Niespełna godzinę trwał sobotni mecz 9. kolejki I Ligi Śląskiej Kobiet, w którym UKS Jedynka Erbud Rybnik w wyjazdowym meczy gładko przegrał w trzech setach z zespołem UKSG Blachownia.

Seria porażek trwa... UKS Jedynka ciągle bez zwycięstwa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od samego początku premierowej odsłony gospodynie konsekwentnie budowały swoją przewagę. Wyraźnie lepsze tego dnia siatkarki z Blachowni bardzo szybko wypracowały sobie bezpieczną sześciopunktową przewagę (7:1). Rybniczanki zdołały zniwelować straty do czterech punktów (12:8), jednak było to wszystko na co było je stać. Przewaga blachowianek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła była ogromna, rybniczanki seryjnie tracąc punkty przegrały wyraźnie tego seta do 14.

Obraz gry w drugim secie nie uległ zmianie. Gospodynie szybko wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (7:2), które z czasem wzrosło do dziesięciu "oczek" (15:5). Drużyna gości prowadzona przez trener Michalinę Cichecką-Meinsner kompletnie nie radziła sobie z bardzo dobrą grą jaką tego dnia prezentowały blachowianki i przegrała tą partię do 17.

Trzeci set rozpoczął się od lepszej gry siatkarek UKS-u, które prowadziły 5:6. Były to jednak dobre złego początki, gospodynie zdobywając siedem punktów z rzędu wyszły na bezpieczne prowadzenie 12:6, które z czasem powiększyły do dziesięciu punktów (20:10). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, rybniczanki przegrały do 13, a w całym meczu 3:0.

UKSG Blachownia - UKS Jedynka Erbud Rybnik 3:0 (25:14, 25:17, 25:13)

UKSG: Stachowiak, Smolarek, Czapelska, Szczawińska, Kuzior, Kabała oraz Cichoń (libero), Janik, Kubacka, Cierpiał 

Jedynka: Urbańska, Szmajduch, Koterla, Kwaśny, Łacińska, Płaszczyńska oraz Smołka (libero), Prudel, Kuligowska, Wącirz