Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Porażka Olimpii w Poznaniu

03.12.2018 18:47 | 0 komentarzy | epi

W 10. kolejce koszykarskiej I ligi kobiet Olimpia Wodzisław Śląski przegrała z Eneą AZS-em II Poznań

Spotkanie dużo lepiej zaczęły gospodynie, które po 5 minutach gry prowadziły 12:1, a pierwszą kwartę zakończyły osiemnastopunktowym prowadzeniem, wygrywając 28:10. W drugiej kwarcie przyjezdne starały się odrobić straty, ale przegrały tę część 26:21. Po przerwie zawodniczki z Poznania wciąż zwiększały przewagę wygrywając kolejne kwarty 13:12 i 21:12. Olimpia Wodzisław Śląski jest na 8 miejscu w tabeli I ligi, a w tygodniu zagra u siebie z KS JAS FBG Zagłębiem Sosnowiec.

Najlepiej punktującą w meczu była koszykarka Olimpii Klaudia Rutkowska, 26 punktów.

Enea AZS II Poznań - Olimpia Wodzisław Śląski 88:55 (28:10, 26:21, 13:12, 21:12)

Olimpia Wodzisław Śląski: Marta Cichy 2, Justyna Kocon 2, Marzena Lamczyk, Magdalena Jabłońska, Paulina Hnida, Laura Cichy 3, Katarzyna Pawlik 11, Klaudia Rutkowska 26, Natalia Rusińska 11, Wiktoria Grzegorzek