Niedziela, 27 listopada 2022

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Zapisz się na raciborskie biegi - Nadodrzański i Twardziela

06.12.2018 22:25 | 0 komentarzy | kozz

Organizatorzy, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu uruchomił możliwość zapisywania się na nową edycję biegów z cyklu #4BiegiRacibórz.

Zapisz się na raciborskie biegi - Nadodrzański i Twardziela
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wzorem lat ubiegłych OSiR rozpoczął akcję "4BiegiRacibórz". Trzecia edycja cyklu rozpocznie się już krótko po Nowy Roku. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach prowadzona będzie klasyfikacja Grand Prix Kobiet i Mężczyzn 4 Biegi Racibórz.

Bieg Nadodrzański odbędzie się już po raz piąty i zaplanowany jest na święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia 2019 r. Jest to jeden z najmłodszych raciborskich biegów, ale za to z najbardziej malowniczą trasą. Uczestnicy biegu mają do pokonania niespełna 10 km (dokładnie 9600 m) trasę, która przebiega alejkami Parku Zamkowego, wałami przeciwpowodziowymi oraz przez przystań kajakową, a także przez raciborską dzielnicę Płonia. W zawodach udział może wziąć maksymalnie 500 biegaczy.

Bieg Twardziela zaplanowany jest na 3 marca 2019 r. Jest to jeden z najbardziej wymagających biegów raciborskich. Utrudnieniem dla biegaczy jest ukształtowanie terenu trasy przebiegającej przez Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie znajduje się wiele stromych podbiegów oraz zbiegnięć po kamienistych ścieżkach. Dodatkowym utrudnieniem są warunki atmosferyczne, gdyż bieg rozgrywany jest na przełomie lutego i marca gdzie pogoda może być zmienna - zimowa ze śniegiem i mrozem, jak również wiosenna. Bieg rozgrywany jest na dystansie ok. 7 km.

Ponadto w skład cyklu #4BiegiRacibórz, który organizowany jest po raz trzeci, w skład wchodzi majowy Bieg Bez Granic i sierpniowy Rafako Półmaraton. 

ZAPISZ SIĘ DO BIEGU NADODRZAŃSKIEGO >>> TUTAJ

ZAPISZ SIĘ DO BIEGU TWARDZIELA >>> TUTAJ