Dobry początek to za mało... Porażka gliwickiej Sośnicy

07.12.2018 10:39 | 0 komentarzy | rafbl

W spotkaniu 9. kolejki rozgrywek I Ligi Kobiet grupy B w piłce ręcznej gliwicka Sośnica niespodziewanie przegrała we własnej hali z niżej notowanym SPR-em Olkusz.

O jakiej dyscyplinie sportowej najchętniej czytasz na naszym portalu?

Spotkanie lepiej rozpoczęły gliwiczanki, które prowadziły czterema bramkami (6:2), z czasem do głosu doszły przyjezdne, które doprowadziły do remisu po 9, a następnie same osiągnęły przewagę, prowadząc do przerwy 13:15. W drugiej części obraz gry sprzed przerwy nie uległ zmianie, wyraźnie lepsze zawodniczki z Olkusza utrzymały skuteczność i powiększały swoją przewagę wygrywając ostatecznie siedmioma bramkami - 23:30. Sośnica z bilansem 6 zwycięstw i 3 porażek zajmuje w ligowej tabeli czwarte miejsce.

Kolejne spotkanie gliwiczanki rozegrają w sobotę, kiedy to podejmować będą we własnej hali KS Otmęt Krapkowice.

SPR Sośnica Gliwice - SPR Olkusz 23:30 (13:15)

Spotkanie sędziowali: Paweł Klimkowicz, Adam Kowalski

Sośnica: Abramowicz 9, Kostrzewska 4, Wyrzychowska 4, Krzemińska 2, Frątczak 1, Golec 1, Lesik 1, Wróbel 1, Korbel, Walentyńska, Walus, Zizulewska, Zwolenik, Kuźnik, Pachołek

SPR: Kolonko 9, Masiuda 6, Jałowicka 4, Barczyk 3, Mrozowska 3, Nawara 2, Zub 2, Sołościuk 1, Petlic, Gęgotek, Kasprowicz, Łebko, Sioła, Tabor