Zagłębie Sosnowiec znacznie lepsze od wodzisławskiej Olimpii

07.12.2018 12:14 | 0 komentarzy | kozz

Kluczowa była druga kwarta w której koszykarki lidera - Zagłębia Sosnowiec zdominowały drużynę gospodyń. Olimpia Wodzisław Śląski przegrała pierwszoligowy mecz z Zagłębiem 55:96.

O jakiej dyscyplinie sportowej najchętniej czytasz na naszym portalu?

Mecz 11. kolejki I ligi koszykówki kobiet rozpoczął się od wyrównanej gry, aczkolwiek to przyjezdne z Sosnowca wygrały 22:15. W drugiej kwarcie wodzisławianki fatalnie zaprezentowały się w ofensywie. Rzuciły zaledwie 8 punktów, natomiast rywalki odpowiedziały aż 27 oczkami. Już wtedy było wiadomo, że w tym meczu będzie trudno nawiązać równą walkę. Na przerwę Olimpia schodziła ze stratą 26 punktów.

W trzeciej odsłonie meczu było nieco lepiej w ataku, ale równie źle w defensywie. Tym razem Olimpia przegrała 15:29. Najbardziej wyrównana część meczu miała miejsce w ostatniej kwarcie, ale i tu Zagłębianki byłe lepsze o jeden punkt wygrywając 18:17 i w całym meczu 96:55. Najlepiej w drużynie Olimpii radziły sobie Klaudia Rutkowska (13 punktów) i Patrycja Jastrzębska (12 punktów). W drużynie Zagłębia liderkami były Weronika Telenga (21 punktów) i Małgorzata Zuchora (18 punktów).

Zagłębie Sosnowiec mimo, że jest beniaminkiem I ligi zajmuje pozycję lidera z kompletem zwycięstw. Olimpia jest czwarta od końca z dwoma zwycięstwami i ośmioma porażkami.

W kolejnym meczu Olimpia Wodzisław Śląski zmierzy się z wiceliderem rozgrywek MUKS Chrobry Basket Głuchołazy (15 grudnia, godz. 16.00).