Zorza bez szans w starciu z liderem

07.12.2018 23:13 | 0 komentarzy | rafbl

Nawet seta nie udało się wygrać zawodniczkom MKS-u Zorzy Wodzisław Śląski w wyjazdowym starciu 10. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet, w którym w piątkowy wieczór zmierzyły się z młodymi adeptkami siatkówki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku.

Prowadzeniem 0:2 rozpoczęły piątkowe spotkanie przyjezdne z Wodzisławia Śląskiego. Gospodynie szybko doprowadziły do remisu po 3, a po chwili wypracowały sobie bezpieczną, ośmiopunktową przewagę (3:11) w pełni przejmując kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Gra Zorzy kompletnie nie kleiła się, a przeciwniczki seryjnie zdobywały punkty. Set zakończył się bardzo wysoką wygraną gospodyń, które zwyciężyły do 10.

Druga partia w początkowej fazie miała bardziej wyrównany przebieg, do stanu 5:5 wynik oscylował w okolicach remisu. Gospodynie zdołały jednak odskoczyć na trzy punkty (8:5), a w dalszej fazie powiększyły prowadzenie do ośmiu punktów (17:9). Wodzisławianki prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinki próbowały w końcówce gonić wynik, jednak SMS kontrolował przebieg gry zwyciężając pewnie do 19.

Od początku trzeciego seta na prowadzeniu były gospodynie, które szybko wyszły na prowadzenie 6:3. Zorza zdołała doprowadzić do remisu po 6, jednak po chwili przegrywała sześcioma punktami (13:7). Skuteczne zawodniczki ze Szczyrku kontrolowały przebieg gry i nie pozostawiały złudzeń przeciwniczkom kto jest tego dnia lepszy . Pewnie zwyciężyły do 15, a w całym meczu 3:0.

SMS PZPS Szczyrk III - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:0 (25:10, 25:19, 25:15)

SMS: Kulig, Poręda, Borowczak, Pierzchała, Lis, Piasecka oraz Czyrniańska (libero) Libera, Szymańska, Kowalczyk, Justka, Jankowska

MKS: Mika, Babińska, Świszulska, Bierza, Szymańska, Mularska oraz Kmiecik (libero), Molęda, Grabowska, Jagła