Zwycięska passa JKS SMS Jastrzębie trwa

08.12.2018 23:04 | 0 komentarzy | rafbl

Po raz piąty z rzędu, a po raz dziewiąty w sezonie zwyciężyły siatkarki JKS SMS Jastrzębie w rozgrywkach I Ligi Śląskiej Kobiet. W sobotnie popołudnie pewnie w trzech setach pokonały we własnej hali MOSiR Polonię Łaziska Górne.

O jakiej dyscyplinie sportowej najchętniej czytasz na naszym portalu?

Losy pierwszej partii rozstrzygnęły się w zasadzie na samym jej początku. Gospodynie początkowy wyszły na czteropunktowe prowadzenie (5:1), które szybko wzrosło do dziewięciu "oczek" (11:2). Przyjezdne nie były w stanie poradzić sobie ze świetnie dysponowanymi jastrzębiankami, które powiększyły prowadzenie do jedenastu punktów (20:9). Ostatecznie JKS zwyciężył bardzo pewnie do 18.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry obu ekip z lekkim wskazaniem na przyjezdne, które z czasem wypracowały sobie trzy punkty przewagi (9:12). Gospodynie mozolnie odrabiają straty doprowadziły do remisu po 16. Do stanu po 19 wynik oscylował w granicach remisu, jednak wtedy siatkarki Polonii zdobywając cztery punkty z rzędu wyszły na prowadzenie 19:23. Końcówka należała jednak do miejscowych, które popisały się serią sześciu punktów z rzędu zwyciężyły w emocjonującej końcówce do 23.

Od początku trzeciej odsłony na prowadzeniu znajdowały się raz jeden, raz drugi zespół, jednak żaden z nich nie potrafił osiągnąć przewagi wyższej niż dwa punkty. Jako pierwsze dokonały tego przyjezdne, które prowadziły 13:16. Nie zrażone takim obrotem sprawy jastrzębianki prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa dogoniły swoje przeciwniczki odskakując w końcówce na kilka punktów i triumfując ostatecznie do 21, a w całym meczu 3:0.

Dzięki tej wygranej JKS utrzymuje drugie miejsce w ligowej tabeli tracąc dwa punkty do lidera którym jest SMS PZPZ Szczyrk III.

JKS SMS Jastrzębie - MOSiR Polonia Łaziska Górne 3:0 (25:18, 25:23, 25:21)

JKS: Lorenc, Szajer, Żagan, Stępień, Jędrysik, Kołodziej oraz Kajzerek (libero),Walica, Bury, Kuczera, Kijańska

MOSiR: Muras, Konsek, Komorek-Atachim, Gajda, Kruczek, Oszek oraz Turant (libero), Barycka (libero), Janus, Dominik, Olszowiecr