środa, 1 grudnia 2021

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Hit kolejki z udziałem Jastrzębskiego Węgla

15.12.2018 10:37 | 0 komentarzy | rafbl

Najważniejsze spotkanie 12. kolejki spotkań Plus Ligi rozegrane zostanie w Jastrzębiu-Zdroju. Gospodarze - Jastrzębski Węgiel gościć będą Onico Warszawa, do którego składu dołączył niedawno MVP Mistrzostw Świata - Bartosz Kurek. Stawką niedzielnego starcia będzie drugie miejsce w ligowej tabeli na zakończenie pierwszej rundy fazy zasadniczej.

Hit kolejki z udziałem Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obie drużyny zgromadziły do tej pory w ligowych rozgrywkach po 21 "oczek", jednak to jastrzębianie dzięki lepszemu bilansowi zwycięstw zajmują w tabeli wyższą pozycji (8 zwycięstw przy 2 porażkach Jastrzębskiego Węgla wobec 7 zwycięstw i 3 porażek jakie na swoim koncie ma Onico).

Niedzielny rywal "pomarańczowych" skorzystał na problemach szczecińskiej Stoczni, która zmuszona byłą wycofać sie z rozgrywek. Onico w ostatnim czasie wzmocniło się dwoma byłymi zawodnikami szczecińskiego klubu: atakującym reprezentacji Polski uznanym MVP Mistrzostw Świata - Bartoszem Kurkiem oraz bułgarskim przyjmującym Nikołajem Penchevem. Dla Kurka będzie to druga tegoroczna wizyta w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej.

Oprócz wspomnianego Kurka w składzie warszawskiej ekipy znajduje się dwóch innch tegorocznych Mistrzów Świata - Bartosz Kwolek i Damian Wojtaszek, a także Mistrz Świata z 2014 roku - Andrzej Wrona. Trenerem Onico jest natomiast trener Mistrzów Świata z 2014 roku - Stefan Antiga.

Niedzielne spotkanie zapowiada się pasjonująco. Plejada gwiazd na parkiecie i ogromna stawka mogą być gwarantem ogromnych emocji i fantastycznych akcji co powinno spodobać się kibicom, którzy zdecydują się na zobaczenie widowiska w hali. Fani, którzy nie będą mogli pojawić się na meczu będą mogli obejrzeć go przed telewizorami, ponieważ bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport. Początek spotkania o 17:30.