Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Hit nie dla Piasta. Na "Jagę" również w osłabieniu

15.12.2018 22:23 | 0 komentarzy | adi

Piast Gliwice przegrał w Warszawie z Legią 0:2. Spotkanie stało na bardzo niskim poziomie.

Aż czterech zawodników Piasta Gliwice musiało dzisiaj pauzować za żółte kartki, dlatego też trener Waldemar Fornalik miał spory ból głowy przed starciem z Legią Warszawa. Grać nie mogli Mikkel Kirkeskov, Joel Valencia, Patryk Dziczek i Michal Papadopulos.

Jakby problemów kadrowych było mało, to jeszcze przed upływem 10. minuty o zmianę poprosił Tomasz Jodłowiec. Po upływie kilku kolejnych Legia była już na prowadzeniu. Po składnej akcji i efektownym podaniu Dominika Nagy'ego gola zdobył Sandro Kulenović.

Mecz nie stał na wysokim poziomie. Brakowało w nich dogodnych sytuacji strzeleckich. Piast najbliżej gola był kilka minut przed przerwą, gdy głową - w środek bramki - uderzył Aleksandar Sedlar. Mało brakowało, by gospodarze strzelili drugiego gola, gdy poślizgnął się Frantisek Plach. Bramkarz śląskiej ekipy zdołał jednak opanować sytuację zanim rywal dobiegł do piłki.

W drugiej połowie widowisko w dalszym ciągu było marnej jakości, a sytuacji wciąż było jak na lekarstwo. Gra toczyła się głównie w środku boiska, chociaż Piast starał się odrobić straty i momentami zyskiwał przewagę, z której jednak nic nie wynikało. Pod koniec meczu Legia wyprowadziła kontrę, w której Cafu zagrał prostopadle do Sebastiana Szymańskiego, a ten zagrał w pole karne, skąd celnie przymierzył Carlitos, ustalając wynik pojedynku.

Odnotować warto, że żółtą kartkę otrzymał Jakub Czerwiński, co oznacza, że nie będzie mógł zagrać w następnym meczu. Na szczęście na pojedynek z Jagiellonią Białystok wróci wspomniana na początku czwórka. Piast po 19 kolejkach Lotto Ekstraklasy zajmuje czwarte miejsce i traci do prowadzącej Lechii Gdańsk - która zagra jutro - osiem punktów.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:0 (1:0)

Bramki: Kulenović 20., Carlitos 84.

Legia: Radosław Majecki - Marko Vesović, Artur Jędrzejczyk, William Remy, Adam Hlousek - Chris Philipps (88. Cristian Pasquato), Cafu - Michał Kucharczyk (88. Inaki Astiz), Sebastian Szymański, Domink Nagy - Sandro Kulenović (66. Carlitos).

Piast: Frantisek Plach - Jakub Czerwiński, Alexandar Sedlar, Uros Korun - Martin Konczkowski, Tomasz Jodłowiec (12. Patryk Sokołowski), Tom Hateley, Michał Pietrowski - Jorge Felix, Piotr Parzyszek (89. Karol Stanek), Aleksander Jagiełło (79. Denis Gojko).

Żółte kartki: Szymański, Vesović, Jędrzejczyk, Philipps - Czerwiński, Korun, Sedlar.

Sędzia: Bartosz Frankowski.