Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Roberto Santilli nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla

16.12.2018 10:58 | 0 komentarzy | rafbl

Potwierdziły się doniesienia dotyczące nazwiska nowego trenera Jastrzębskiego Węgla, który zastąpi zwolnionego wczoraj Ferdinando de Giorgiego, odchodzącego do włoskiego Cucine Lube Civitanova. Nowym szkoleniowcem jastrzębian został Roberto Santilli, który prowadził do tej pory inny zespół Plus Ligi - Indykpol AZS Olsztyn. Dla Santillego będzie to powrót do jastrzębskiego klubu.

Roberto Santilli nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oświadczenie w tej sprawie wydały wspólnie Indykpol AZS Olsztyn i Jastrzębski Węgiel. Poniżej prezentujemy jego treść:

Szanowni Państwo,

pragniemy wspólnie poinformować, iż doszliśmy do porozumienia odnośnie zmian na ławkach trenerskich naszych drużyn. Z dniem 20 grudnia 2018 roku Roberto Santilli zakończy prowadzenie drużyny Indykpol AZS Olsztyn i ponownie podejmie pracę trenera w KS Jastrzębski Węgiel.

Indykpol AZS Olsztyn został oficjalnie zapytany o możliwość pozyskania w trakcie obecnego sezonu trenera Roberto Santilliego przez KS Jastrzębski Węgiel. Zapytanie to wynikło z decyzji Ferdinando De Giorgiego o opuszczeniu ławki trenerskiej KS Jastrzębski Węgiel i jego przejścia do klubu ligi włoskiej. W wyniku przeprowadzonych rozmów pomiędzy klubami oraz z samym trenerem Roberto Santillim oba kluby doszły do porozumienia, które otworzyło możliwość sfinalizowania takiego rozwiązania.

Pragniemy podkreślić, że od samego początku rozmowy toczyły się w profesjonalnej atmosferze z poszanowaniem zawartych umów, bez nacisków na żadną ze stron. Porozumienie to udało się wypracować przede wszystkim dzięki możliwości pozyskania przez Indykpol AZS Olsztyn nowego szkoleniowca tj. członka sztabu szkoleniowego „złotej” reprezentacji Polski i zarazem jednego z najbardziej utalentowanych polskich trenerów młodego pokolenia – Michała Mieszko Gogola.

Wspólnie życzymy obu trenerom sukcesów w nowej pracy i dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem.

Indykpol AZS Olsztyn pragnie podziękować Roberto Santilliemu za doskonałą pracę oraz wspaniałe emocje i wyniki sportowe, które udało się nam wspólnie uzyskać.

KS Jastrzębski Węgiel pragnie powitać ponownie, po kilku latach przerwy, Roberto Santilliego w roli szkoleniowca i życzyć mu kolejnych sukcesów z naszym klubem.

Zarząd Indykpol AZS Olsztyn

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel

Roberto Santilli wraca do klubu po 8 latach. W latach 2007-2010 z powodzeniem prowadził jastrzębian zdobywając srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski oraz triumfując w Pucharze Polski.