Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Jastrzębski Węgiel przegrał w hicie kolejki

16.12.2018 21:54 | 1 komentarz | rafbl

Zacięty, pełen emocji i zwrotów akcji bój zakończony tie-breakiem rozegrali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w hicie 12. kolejki rozgrywek Plus Ligi podejmowali we własnej hali Onico Warszawa, z MVP Mistrzostw Świata - Bartoszem Kurkiem w składzie. Gospodarze przegrywali 0:2, jednak zdołali doprowadzić do remisu, jednak w decydującej partii okazali się minimalnie gorsi.

Jastrzębski Węgiel przegrał w hicie kolejki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gospodarze od początku spotkania musieli gonić wynik, bowiem warszawianie rozpoczęli spotkanie od wyniku 1:4, a po kilku kolejnych wymianach powiększyli je do czterech punktów (4:8). Jastrzębianie prowadzeni w tym spotkaniu przez tymczasowego trenera - Nicola Giolito doścignęli rywali dopiero w połowie seta kiedy to zniwelowali straty do jednego "oczka" (14:15). Było to jednak wszystko na co było stać w tej partii miejscowych, Onico ponownie odskoczyło na cztery punkty (17:21) i zwyciężyło ostatecznie w tej partii do 22.

Drugiego seta ponownie lepiej warszawianie, którzy prowadzili 0:3. Przerwa na żądanie dla Jastrzębskiego Węgla nie przyniosła spodziewanego efektu, a coraz lepiej grający goście powiększyli przewagę do czterech punktów (2:6). Gospodarze nie byli w stanie dogonić dobrze dysponowanych rywali, którzy rozbijali bezradnych jastrzębian powiększając swoje prowadzenie do sześciu punktów (12:18). Set zakończył się wysoką wygraną gości do 18, którzy objęli prowadzenie w meczu 0:2.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po kilkunastu akcjach tej odsłony wyszli na czteropunktowe prowadzenie (9:5). Obraz gry zmienił się w stosunku do poprzednich partii i tym razem to warszawianie zmuszeni byli gonić wynik, jednak świetnie grający jastrzębianie skutecznie im to uniemożliwiali. Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla wchodząc w decydującą fazę seta zbudowali sobie bezpieczną siedmiopunktową przewagę, której nie oddali do końca triumfując do 19.

Czwartego seta miejscowy rozpoczęli od bardzo mocnego uderzenia o czym świadczy fakt, że prowadzili oni aż 8:1. W dalszej części gry gospodarze dzięki konsekwencji w grze utrzymywali bezpieczny dystans jaki dzielił ich od rywali. Onico zdołało zniwelować straty do czterech punktów (15:11), jednak na więcej nie pozwolili im świetnie dysponowani jastrzębianie, którzy dowieźli przewagę do końca i zwyciężając do 20 doprowadzili do remisu w meczu po 2.

Tie-breaka lepiej rozpoczęli siatkarze ze stolicy, którzy prowadzili 1:3. Miejscowi gonili wynik, jednak na zmianie stron to warszawska drużyna prowadziła 6:8. W dalszej fazie gry ich prowadzenie wzrosło do pięciu "oczek" (7:12). Jastrzębianie nie byli w stanie odwrócić już losów meczu i przegrali do 11, a całe spotkanie 2:3. Porażka sprawiła, że gospodarze spadli w ligowej tabeli na czwarte miejsce. Onico jest trzecie.

Statuetkę MVP spotkania otrzymał przyjmujący warszawskiej drużyny - Bartosz Kwolek.

Jastrzębski Węgiel - Onico Warszawa 2:3 (22:25, 17:25, 25:19, 25:20, 11:15)

JSW: Kampa, Lynell, Kosok, Konarski, Fromm, Hain oraz Popiwczak (libero) Czyrniański (libero), Bucki, Oliva

Onico: Brizard, Łukasik, Wrona, Kurek, Kwolek, Vigrass oraz Wojtaszek (libero), Penchev, Araujo, Kowalczyk, Buczek, Janikowski, Nowakowski