Udane zakończenie roku UKS-u Krzanowice

18.12.2018 22:43 | 0 komentarzy | rafbl

Bardzo udanie zakończyły rok siatkarki UKS-u Krzanowice, które w meczu 11. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet pokonały we własnej hali cieszyńską Victorię, odnosząc siódme z rzędu ligowe zwycięstwo. Było to ostatnie ligowe spotkanie UKS-u w kończącym się roku.

Poniedziałkowe spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które objęły dwupunktowe prowadzenie (2:4). Z czasem ich prowadzenie wzrosło do siedmiu "oczek" (5:12). Gospodynie prowadzone przez trenera Tomasza Kuziaka długo wchodziły w mecz i wkraczając w decydującą fazę seta przegrywały aż pięcioma punktami (15:20). Końcówka partii to jednak powrót do świetnej dyspozycji do jakiej miejscowe przyzwyczaił w ostatnim czasie. UKS dogonił rywalki, doprowadzając do remisu po 22 i ostatecznie wygrał tego seta do 22.

Drugi set to kontynuacja bardzo dobrej gry krzanowiczanek, które szybko wypracowały sobie cztery "oczka" przewagi (7:3). Cieszynianki nie wytrzymały tempa jakie narzuciły gospodynie, które z każdą chwilą powiększały swoje prowadzenie. Bezradne przyjezdne nie nawiązały walki z UKS-em, który triumfował w tym secie bardzo wysoko do 15 obejmując w meczu prowadzenie 2:0.

Ostatnią partię gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 3:0, jednak w dalszej jej części gra wyrównała się. Do stanu po 8 wynik oscylował w granicach remisu, jednak wtedy serią punktów popisały się siatkarki z Cieszyna, które odskoczyły na cztery punkty (8:12). Gospodynie również odpowiedziały serią odrabiając straty i wychodząc na prowadzenie 18:14, którego nie oddały już do końca zwyciężając do 21, a w całym spotkaniu 3:0.

GS UKS Krzanowice - VC Victoria MOSiR Cieszyn 3:0 (25:22, 25:15, 25:21)

UKS: Koczwara, Duda, Sycz, Gołombek, Witeczek, Kretek oraz Fluder (libero), Nagler-Skroban, Wilusz, Świerczek Justyna, Daniszewska, Świerczek Joanna

Victoria: Wiecheć, Kupka, Adamczyk Adriana, Husarek, Kubica, Glajc oraz Pońć (libero), Wrona, Kozyra, Adamczyk Arleta