Wtorek, 19 października 2021

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Firma TechControl nowym sponsorem piłkarek ręcznych UKS Start Pietrowice!

19.12.2018 14:00 | 0 komentarzy | MK, kozz

Aleksandra Galińskiego znaliśmy do tej pory jako nie tylko fana siatkówki, ale przede wszystkim zawodnika AZS Rafako Racibórz i TS Volley Rybnik. Teraz poznajemy go w innej roli, jako współwłaściciela firmy TechControl i sponsora drużyny seniorek UKS Start Pietrowice Wielkie w piłce ręcznej.

Firma TechControl  nowym sponsorem piłkarek ręcznych UKS Start Pietrowice!
Drużyna UKS Start Pietrowice Wielkie wraz ze sponsorem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skąd wziął się pomysł na wsparcie pietrowickiego klubu piłki ręcznej? 

Od zawsze byłem, jestem i będę związany ze sportem. Niestety zdrowie i praca uniemożliwiają mi grę na tym poziomie co kiedyś. Cieszę się jednak, że mogę tą pasję do sportu realizować również w taki sposób. Piłkę ręczną również mam we krwi. Dziadek zdobywał medale Akademickich Mistrzostw Polski, Tato prowadzi zajęcia z piłki ręcznej na raciborskim PWSZ, a ja sam posiadam tytuł instruktora w tej dyscyplinie. Przede wszystkim piłka ręczna to sport, w którym cały czas dużo się dzieje, przyjemnie się ją ogląda,a jeszcze przyjemniej biega z piłką w ręku.

Jesteście raciborską firmą. W jaki sposób TechControl wspiera UKS i w jaki sposób zamierza wspierać?

Razem ze wspólnikami mamy nadzieję, że będzie to współpraca długofalowa. 

Dlaczego akurat UKS START Pietrowice Wielkie? 

Pan Joachim Wieczorek zbudował solidny fundament w postaci grup młodzieżowych, na którym można stworzyć liczący się klub. Uczestniczyliśmy w meczach na poziomie 2 ligi i w rozgrywkach młodzieżowych, odbyliśmy kilka rozmów z Panem Wieczorkiem i bardzo spodobało nam się zaangażowanie, waleczność i pasja jaką do piłki ręcznej ma cała ekipa z Pietrowic. Nie oszukujmy się, sporty drużynowe w Raciborzu i okolicach mają się słabo. Moim zdaniem szczypiornistki wybijają się na tle wszystkich innych drużyn z naszego regionu. Na każdym meczu widoczna jest ambicja, waleczność i ogromna, wcześniej już wspomniana pasja. Czuć dobrego ducha zespołu. Naszym zdaniem to właśnie jest ten klub, który najbardziej zasługuje na uwagę i wsparcie. Marzy mi się, aby hala była wypełniona po same brzegi, tak jak kiedyś na meczach derbowych AZS Rafako z Volleyem Rybnik, gdzie na hali Rafako Arena nie było wolnych miejsc. 

Wielu sponsorów wkłada pieniądze w kluby, jednak na meczach się nie pojawiają. W waszym przypadku jest inaczej i chodzicie na mecze. 

Ciężko mi się na ten temat wypowiedzieć, gdyż kompletnie tego nie rozumiem  Każdy kto był na meczu UKS-u na pewno nie wyjdzie zawiedziony. 

Jaki wynik zarówno ten sportowy jak i finansowy interesuje Was we współpracy z TechControl?

Nie wiążemy z tym przedsięwzięciem jakikolwiek korzyści finansowych. Jesteśmy młodą firmą, także jeśli chodzi o korzyści, traktujemy to bardziej wizerunkowo. Sportowo na dzień dzisiejszy, chcielibyśmy, aby klub spokojnie utrzymał się na tym poziomie rozgrywkowym. Pamiętajmy, że UKS to najmłodsza drużyna w lidze, bardzo perspektywiczna, w której drzemie duży potencjał. W tym właśnie chcemy pomóc, aby rozwijać talent, który drzemie w tym zespole. 

Czy w przyszłości może dojść do solidnego wsparcia finansowego i jak to jest popularne wówczas klub przyjąłby nazwę sponsora - UKS Start TechControl Pietrowice? 

Życzylibyśmy sobie tego, jesteśmy młodą firmą, ale szybko rozwijającą się. Dlaczego nie? Na dzień dzisiejszy zachęcam wszystkie firmy z regionu, w szczególności z Pietrowic Wielkich/Kornic, aby przyjrzały się bliżej drużynie UKS-u na jednym ze zbliżających się meczów i dołączyły do naszej inicjatywy. Myślę, że nasz region ma potencjał, aby piłka ręczna kobiet stała się naszą wizytówką. 

Czym zajmuje się firma TechControl?

Jesteśmy jednym z liderów w zakresie dostaw środków, urządzeń i systemów do badań niszczących oraz nieniszczących dla działów kontroli jakości z różnych gałęzi przemysłu.

Dziękuję za rozmowę.

Tekst sponsorowany