Wtorek, 19 października 2021

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Mistrz podejmie lidera w hicie kolejki Plus Ligi

21.12.2018 22:18 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnim hicie kolejki Plus Ligi rozegranym w bełchatowskiej hali "Energia" dojdzie do arcyciekawego spotkania, w którym zmierzą się Mistrz Polski z poprzedniego sezonu - PGE Skra Bełchatów i niepokonany lider obecnych rozgrywek - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Mistrz podejmie lidera w hicie kolejki Plus Ligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PGE Skra Bełchatów to ubiegłoroczny Mistrz Polski, który w finale bez większych problemów pokonał właśnie ZAKSĘ. W obecnych rozgrywkach bełchatowianie nie radzą sobie jednak na miarę swoich możliwość  - w jedenastu rozegranych do tej pory spotkaniach odnieśli sześć zwycięstw notując przy tym pięć porażek i z osiemnastoma punktami na koncie zajmują dopiero 6. miejsce w ligowej tabeli tracą do lidera z Kędzierzyna-Koźla aż siedemnaście "oczek".

Z kolei ZAKSA w dwunastu rozegranych dotychczas meczach nie zaznała jeszcze goryczy porażki, tracąc zaledwie jeden punkt (wygrana po tie-breaku w wyjazdowym spotkaniu z Asseco Resovią Rzeszów) pewnie przewodzi ligowej stawce. Kędzierzynianie prowadzeni przez trenera Andreę Gardiniego niezależnie od tego czy grają we własnej hali czy też na wyjeździe pewnie pokonują kolejnych rywali czego odzwierciedleniem jest ogromna przewaga w ligowej tabeli, która nad drugim zespołem wynosi aż dziewięć punktów.

Obie drużyny reprezentują Polskę w rozgrywkach elitarnej Ligi Mistrzów. Zarówno kędzierzynianie rywalizujący w grupie B jak i bełchatowianie, którzy grają w grupie D po dwóch rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie po trzy punkty notując bilans jednej wygranej i jednej przegranej. W rozegranej w tym tygodniu kolejce, zarówno ZAKSA jak i Skra w rozegranych wyjazdowych meczach zanotowały porażki.

Sobotnie spotkanie zapowiada sie pasjonująco i z pewnością dostarczy kibicom w hali jak i przed telewizorami wielu emocji. Gospodarze, pomimo słabszej dyspozycji w obecnych rozgrywkach z pewnością wyjdą na boisko podwójnie zmotywowani i zrobią wszystko by pokazać swoją najlepszą siatkówkę i postawić się faworyzowanemu liderowi z Kędzierzyna-Koźla. Początek spotkania w sobotę o 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.