ZAKSA za silna dla rybnickiego Volleya

23.12.2018 15:56 | 0 komentarzy | rafbl

Wicelider rozgrywek - ZAKSA Strzelce Opolskie nie okazała się zbyt gościnna pokonując w piątkowe popołudnie w czterech setach siatkarzy rybnickiego Volleya. Spotkanie rozegrane zostało w ramach 13. kolejki rozgrywek grupy piątej o mistrzostwo II Ligi siatkarzy.

Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczęli rybniczanie, którzy w początkowej fazie seta zbudowali sobie trzypunktową przewagę (4:7). Z czasem gospodarze odrobili straty czego efektem był remis po 11, a po chwili wyszli oni na prowadzenie 13:11. Sześciopunktowa seria ZAKSY po której zbudowali sobie ośmiopunktowa przewagę (19:11) ustawiła dalsze losy partii, którą miejscowy wygrali bardzo wysoko do 15.

Drugi set do stanu po 10 miał wyrównany przebieg, a żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie wyższej niż dwupunktowej zaliczki. Seria punktów gospodarzy pozwoliła im zbudować sobie cztery "oczka" przewagi (15:11), która w decydującej fazie seta wzrosła do siedmiu punktów (22:15). Gospodarze dowieźli przewagę do końca i zwyciężyli ostatecznie do 20 obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Porażki w dwóch pierwszych partiach mobilizująco podziałały na podopiecznych Wojciecha Kasperskiego, którzy od samego początku seta trzeciego kontrolowali boiskowe wydarzenia wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Gospodarze nie byli w stanie zbliżyć się do rybniczan na bliżej niż dwa "oczka", a w środkowej fazie seta prowadzenie Volleya sięgało pięciu punktów (10:15). Wchodząc w decydującą fazę seta przyjezdni prowadzili siedmioma punktami (14:21) i ostatecznie zwyciężyli do 19.

Podbudowani zwycięstwem goście od początku czwartego seta kontynuowali dobrą grę z seta poprzedniego, czego efektem była ich czteropunktowa przewaga (3:7). Ich przewaga utrzymywała się do stanu 12:17,. Wtedy to miejscowi popisali się kapitalna siedmiopunktową serią i wyszli na prowadzenie 19:17, a wkraczając w decydującą fazę seta powiększyli je do czterech "oczek" (23:19). W końcówce obraz gry się nie zmienił, ZAKSA utrzymała przewagę i zwyciężyła do 21, a w całym spotkaniu 3:1.

ZAKSA Strzelce Opolskie - TS Volley Rybnik 3:1 (25:15, 25:20, 19:25, 25:21)

ZAKSA: Walawender, Wójtowicz, Szymański, Walczak, Zapłacki, Wóz oraz Pilichowski (libero), Ziółkowski

Volley: Kuwaczka, Jajus, Hoszman, Zubko, Rybarczyk, Kukulski oraz Krzywiecki (libero), Kozieł, Mazurek, Kaczmarczyk