Poniedziałek, 26 września 2022

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Indywidualnie również w czołówce Plus Ligi

27.12.2018 23:35 | 0 komentarzy | rafbl

Półmetek fazy zasadniczej rozgrywek Plus Ligi za nami. Świetnie jak na razie radzą sobie nasze zespoły - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel, które zajmują odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w ligowej tabeli. Przyjrzeliśmy się bliżej jak w rankingach indywidualnych plasują się zawodnicy wspomnianych ekip.

Indywidualnie również w czołówce Plus Ligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizator rozgrywek Plus Ligi, którym jest PLS S.A. prowadzi klasyfikacje indywidualne w wielu elementach siatkarskiego rzemiosła. Przyjrzeliśmy się bliżej klasyfikacji najlepiej: blokujących, zagrywających, atakujących i punktujących a także najczęściej nagradzanych statuetkami MVP zawodników ligi, jak również rankingów najlepiej przyjmujących siatkarzy. Uwzględniliśmy dwadzieścia czołowych pozycji w poszczególnych klasyfikacji na których znajduje się wielu zawodników ZAKSY i Jastrzębskiego Węgla. Wyniki przedstawiają się następująco:

Ranking najlepiej blokujących:
Liderem rankingu najlepiej blokujących zawodników jest Andrzej Wrona (Onico Warszawa), który do tej pory ma na swoim koncie 38 punktowych bloków. Na dwudziestu czołowych pozycjach znajduje się natomiast sześciu zawodników reprezentujących kluby z Kędzierzyna i Jastrzębia:

2. Grzegorz Kosok (JW) - 35 bloków
4. Mateusz Bieniek (ZAKSA) - 32 bloki
5. Sam Deroo (ZAKSA) - 30 bloków
9. Łukasz Wiśniewski (ZAKSA)/ Piotr Hain (JW) - 25 bloków
18. Dawid Konarski (JW) - 22 bloki


Ranking najlepiej zagrywających:
Tutaj liderem jest jeden ze złotych medalistów Mistrzostw Świata z 2018 roku - Bartosz Kwolek (Onico Warszawa), który posłał na stronę przeciwnika aż 33 skuteczne zagrywki. Na dalszych miejscach można znaleźć trzech zawodników naszych klubów:

8. Julien Lyneel (JW) - 18 asów serwisowych
11. Mateusz Bieniek (ZAKSA) -17 asów serwisowych
15. Sam Deroo (ZAKSA) - 16 asów serwisowych


Ranking atakujących:
W tej klasyfikacji niekwestionowanym liderem jest były zawodnik Jastrzębskiego Węgla - Maciej Muzaj (Trefl Gdańsk), który wykonał do tej pory aż 233 skuteczne ataki. Na dalszych miejscach znajduje się po dwóch reprezentantów klubów z Kędzierzyna i Jastrzębia:

7. Sam Deroo (ZAKSA) -166 skuteczne ataki
9. Łukasz Kaczmarek (ZAKSA) - 161 skuteczne ataki
15. Dawid Konarski (JW) - 144 skuteczne ataki
18. Julien Lyneel (JW) - 142 skuteczne ataki


Ranking najlepiej punktujących:
Największa ilość skutecznych ataków, jaką ma na koncie Maciej Muzaj (Trefl Gdańsk) przełożyła się również na jego prowadzenie w rankingu najlepiej punktujących. Wspomniany Muzaj zdobył łącznie w tym sezonie aż 264 "oczka". W tym rankingu znajdują się ci sami zawodnicy kędzierzynian i jastrzębian co w klasyfikacji atakujących:

5. Sam Deroo (ZAKSA) - 212 punktów
9. Łukasz Kaczmarek (ZAKSA) - 189 punktów
15. Julien Lyneel (JW) - 176 punktów
16. Dawid Konarski (JW) - 175 punktów


Ranking MVP:
Tutaj numerem jeden, podobnie jak w rankingu najlepiej punktujących i atakujących jest Maciej Muzaj (Trefl Gdańsk), który otrzymał jak do tej pory statuetkę najlepszego zawodnika spotkania pięciokrotnie. Tuż za nim plasują się Sam Deroo (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) oraz Julien Lyneel (Jastrzębski Węgiel, którzy nagrodzeni zostali 4 razy. W rankingu znalazło się również czterech innych zawodników:

2. Sam Deroo (ZAKSA)/ Julien Lyneel (JW) - 4
9. Aleksander Śliwa/ Paweł Zatorski/ Benjamin Toniutti (wszyscy ZAKSA)/ Dawid Konarski (JW) - 2


Klasyfikacja najlepiej przyjmujących:
W rankingu najlepiej przyjmujących dwa pierwsze miejsca okupują zawodnicy ZAKSY - Rafał Szymura i Paweł Zatorski. Ponadto w czołowej dwudziestce rankingu można znaleźć jeszcze dwóch innych kędzierzynian oraz jednego reprezentanta klubu z Jastrzębia-Zdroju:

1. Rafał Szymura (ZAKSA) - 55,56%
2. Paweł Zatorski (ZAKSA) - 54,19%
8. Sam Deroo (ZAKSA) - 52,90%
17. Julien Lyneel (JW) - 48,94%
20. Aleksander Śliwka (ZAKSA) - 48,15%