Niedziela, 22 maja 2022

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Jastrzębski Węgiel będzie reprezentowany w Kanadzie

03.01.2019 10:06 | 1 komentarz | kozz

W środowe popołudnie juniorzy z Akademii Talentów wraz ze sztabem szkoleniowym wyruszyli w podróż do Kanady. Za Oceanem spędzą dwa tygodnie.

Jastrzębski Węgiel będzie reprezentowany w Kanadzie
Wojciech Szwed / AT Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębska ekipa liczy łącznie 29 osób. W jej skład wchodzą dwie drużyny juniorskie z roczników 2000 oraz 2001 plus dwóch adeptów AT z rocznika 2002, jak również przedstawiciele sztabu szkoleniowego na czele z trenerem Jarosławem Kubiakiem. Kierownikiem wyjazdu jest dyrektor Akademii Talentów Arkadiusz Żydek.

To nie pierwsza wizyta zagraniczna jastrzębskich akademików, ale żadna z dotychczasowych wojaży nie była tak daleka, tak długa i wiązała się zwykle wyłącznie z uczestnictwem w siatkarskich turniejach bądź obozach szkoleniowych.

Teraz będzie nieco inaczej. Celem wyjazdu są bowiem nie tylko aspekty stricte sportowe, ale także poznanie zwyczajów i zaznajomienie się z miejscową kulturą, szlifowanie znajomości języka angielskiego, jak również promocja jastrzębskiego klubu.

Akademicy JW udają się do Hamilton w prowincji Ontario, gdzie zostaną zakwaterowani w domach rodzinnych zawodników kanadyjskich oraz w domach rodzin Polonii kanadyjskiej. Bazą treningową jastrzębskiej młodzieży będzie hala sportowa i siłownia Uniwersytetu McMastera w Hamilton.

Na miejscu juniorzy rozegrają kilka meczów kontrolnych, w których zmierzą się m.in. z zespołem uniwersyteckim McMastera, reprezentacją prowincji Ontario, drużynami Uniwersytetu w Toronto, Uniwersytetu Redeemer, Uniwersytetu Brocka w St. Catharines oraz Uniwersytetu Ryerson.

W planach jest zwiedzanie Toronto i Hamilton, wyjazd do Niagary, a także spotkanie z Polonią.