środa, 31 maja 2023

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

W niedzielę mroźny i śnieżny Bieg Nadodrzański [ZAPOWIEDŹ]

04.01.2019 11:00 | 2 komentarze | kozz

Jeden z najmłodszych raciborskich biegów, ale za to z najbardziej malowniczą trasą odbędzie się po raz piąty.

W niedzielę mroźny i śnieżny Bieg Nadodrzański [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestnicy biegu mają do pokonania niespełna 10 km (dokładnie 9600 m) trasę, która przebiega alejkami Parku Zamkowego, wałami przeciwpowodziowymi oraz przez przystań kajakową, a także przez raciborską dzielnicę Płonia. W zawodach udział może wziąć maksymalnie 500 biegaczy. Na chwilę obecną (piątkowe przedpołudnie) zgłosiło się 403 biegaczy z czego 359 jest opłaconych.

Zapisz się tutaj

Celem biegu jest zmobilizowanie mieszkańców Raciborza i okolic do aktywnego wypoczynku, rekreacji poprzez ruch oraz wkroczenie w Nowy Rok z pozytywną, zdrową energią. W 2018 roku zawody wśród mężczyzn wygrał Tomasz Marcinek, a u kobiet najlepsza była Anna Szyjka.

Prognozy pogody nie są optymistyczne. Synoptycy zapowiadają na niedzielny poranek opady śniegu i mróz dochodzący do -5 stopni Celsjusza. Przed dwoma laty biegaczom przyszło się mierzyć z kilkunastostopniowym mrozem, rok temu biegli w deszczu. Początek zawodów 6 stycznia o godz. 11:00.

Bieg Nadodrzański wchodzi w skład cyklu 4BiegiRacibórz. Pozostałymi imprezami biegowymi wliczanymi w cykl jest Bieg Twardziela (luty), Bieg Bez Granic (maj) i Rafako Półmaraton (sierpień).