środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Trzysetowe zwycięstwo Górnika Radlin

05.01.2019 23:30 | 0 komentarzy | rafbl

Ważną wygraną w trzech setach na inaugurację rundy rewanżowej w I Lidze Śląskiej odnieśli siatkarze Górnika Radlin, którzy pokonali we własnej hali zespół z Miasteczka Śląskiego.

Trzysetowe zwycięstwo Górnika Radlin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy 2:0, jednak pięciopunktowa seria przyjezdnych pozwoliła im wyjść na trzypunktowe prowadzenie (2:5). Miejscowi szybko doprowadzili do remisu po 6. W dalszej fazie seta na minimalnym prowadzeniu znajdował się raz jeden raz drugi zespół, jednak żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć bezpiecznej przewagi. Po bardzo wyrównanej i emocjonującej końcówce partię na swoją korzyść zapisali radlinianie, którzy zwyciężyli do 23.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli siatkarze z Miasteczka Śląskiego, którzy prowadzili 2:4. Gospodarze zdołali jednak doprowadzić do wyrównania, a z czasem zbudowali sobie cztery "oczka" przewagi (9:5), które utrzymywali przez większość seta. Zbliżając się do końca partii Górnik powiększył prowadzenie do pięciu punktów (17:12), jednak waleczni przyjezdni bardzo szybko doprowadzili do remisu po 18. W kolejnej tego dnia wyrównanej końcówce więcej zimnej krwi zachowali radlinianie, którzy ponownie triumfowali do 23.

Trzecia partia początkowo miała wyrównany przebieg. Dopiero od stanu po 11 gospodarze prowadzeni przez trenera Marka Przybysza zdołali odskoczyć na cztery punkty (16:12). Ich przewaga utrzymywała się i wchodząc w decydującą fazę seta wynosiła trzy "oczka" (19:16). Świetna seria punktów jaką popisali się w końcówce pozwoliła im wygrać wyraźnie do 17, a całe spotkanie 3:0. Dla Górnika była to dziewiąta w sezonie wygrana, dzięki której utrzymuje się on w czołówce ligowej tabeli.

SK Górnik Radlin - KS Volley Miasteczko Śląskie 3:0 (25:23, 25:23, 25:17)

Górnik: Szafranek, Dzido, Gardyan, Boduch, Ferdyan, Konieczny oraz Skupień (libero), Walawski

Volley: Leszczawski, Karoń, Gwóźdź, Otręba, Chamera, Biadacz oraz Sołtysik (libero), Strugała, Ochman, Rybak