Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

JKS SMS Jastrzębie wygrywa po raz siódmy z rzędu

06.01.2019 09:16 | 0 komentarzy | rafbl

Siódmą z rzędu, a jedenastą w sezonie wygraną zapisały w sobotnie popołudnie na swoim koncie siatkarki jastrzębskiego JKS-u SMS, które w inauguracyjnym spotkaniu rundy rewanżowej I Ligi Śląskiej Kobiet zmierzyły się w Cieszynie z miejscową Victorią.

JKS SMS Jastrzębie wygrywa po raz siódmy z rzędu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierowa odsłona sobotniego meczu przebiegała pod pełne dyktando przyjezdnych, które szybko wypracowały sobie sześciopunktową przewagę (3:9). W dalszej fazie gry świetnie dysponowane jastrzębianki powiększyły swoje prowadzenie do dziewięciu "oczek" (5:14). Cieszynianki nie były w stanie nawiązać w tej partii walki z JKS-em, który triumfował bardzo wysoko do 14.

Podrażnione "laniem" jakie sprawiły im przyjezdne cieszynianki drugiego seta rozpoczęły od prowadzenia 4:0. JKS szybko odrobił straty doprowadzając do remisu po 4, jednak w dalszej fazie gry gospodynie utrzymywały niewielką przewagę. Dopiero od stanu po 14 przyjezdne zdołały odskoczyć na dwa punkty (16:14), które mimo dobrej gry miejscowych w końcówce utrzymały, zwyciężając minimalnie do 23.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły siatkarki Victorii, które prowadziły dwoma punktami (3:1). Z biegiem czasu ich przewaga wzrosła do pięciu "oczek" (11:6) i utrzymywała się aż do stanu 15:10. Jastrzębianki prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa zdobywając pięć punktów z rzędu zdołały doprowadzić do remisu po 15 i po dobrej grze w końcówce zwyciężyły ostatecznie do 21, a w całym spotkaniu 0:3. Dla JKS-u, który zajmuje w ligowej tabeli drugie miejsce była to jedenasta wygrana w dwunastym meczu trwającego sezonu.

VC Victoria MOSiR Cieszyn - JKS SMS Jastrzębie 0:3 (14:25, 23:25, 21:25)

Victoria: Wiecheć, Kupka, Adamczyk Adriana, Husarek, Kubica, Glajc oraz Sztefek (libero), Kozyra (libero), Targosz, Sokalska, Wrona, Adamczyk Arleta

JKS: Lorenc, Szajer, Kuczera, Stępień, Jędrysik, Kołodziej oraz Chamara (libero), Kajzerek (libero), Żagan, Walica, Kijańska, Bury