Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Piast Gliwice trenował w Kamieniu

09.01.2019 17:01 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarze Piasta Gliwice wrócili do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej.

Piast Gliwice trenował w Kamieniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drużyna odbyła poranne zajęcia w hali, a następnie sztab szkoleniowy szkoleniowy przeprowadził trening na boisku w Ośrodku Przygotowań Sportowych „Hotel Olimpia” w Rybniku.

Piłkarze Piasta spotkali się po raz pierwszy od trzech tygodni. Zawodnicy powrócili z urlopów i przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczęli od intensywnych zajęć w hali sportowej. W treningu nie uczestniczyli jedynie Joel Valencia oraz Tomasz Jodłowiec. Pierwszy z nich przebywa jeszcze w Ekwadorze, ale jutro dołączy do zespołu. Natomiast sytuacja piłkarza wypożyczonego z Legii powinna się wyjaśnić w ciągu najbliższych dni. - Sprawa Tomasza Jodłowca jest rozwojowa. Myślę, że do piątku wszystko będzie jasne i mam nadzieję, że sprawa zakończy się pozytywnie zarówno dla nas jak i zawodnika - powiedział trener Waldemar Fornalik.

Przygotowania z drużyną rozpoczęli także młodzi zawodnicy Akademii Piasta oraz drużyny rezerw: Piotr Spende, Mateusz Broda, Wojciech Kamiński, Kacper Marcinkowski i Michał Rakowiecki. Wymienieni zawodnicy będą starali się pokazać z jak najlepszej strony, by zapracować na szansę gry w pierwszym zespole i wyjechać z kadrą na zgrupowanie do Kamienia i drugi obóz do Turcji.

Kiedy zakończyły się zajęcia na sali, po godzinie 12 sztab szkoleniowy przeprowadził zaplanowany trening na boisku na sztucznej murawie. Poranne zajęcia odbyły się w hali Ośrodka. W najbliższych dniach Niebiesko-Czerwoni będą trenować na własnych obiektach, a także przejdą badania wydolnościowe oraz testy sprawnościowe. W poniedziałek wyjadą na pierwsze tegoroczne zgrupowanie do Kamienia.

Piast Gliwice wróci do rozgrywek Lotto Ekstraklasy 9 lutego meczem w Krakowie z Cracovią. Zespół Waldemara Fornalika zajmuje szóste miejsce z 31 punktami na koncie. Do lidera - Lechii Gdańsk traci 11 punktów.

Biuro Prasowe, GKS Piast SA