środa, 6 lipca 2022

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Bieg dla Pawła Reka

09.01.2019 17:15 | 0 komentarzy | kozz

7 kwietnia 2019 roku z inicjatywy Judyty Witek, Rafała Milkowskiego i grupy Decathlon Rybnik & Przyjaciele w rybnickiej dzielnicy Paruszowiec - Piaski odbędzie się I charytatywny bieg dla Pawła.

Bieg dla Pawła Reka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Paweł przyszedł na świat 13 lat temu. Tuż po urodzeniu chłopiec został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Okazało się, że ma zapalenie opon mózgowych, pojawiło się wodogłowie. W Katowicach została wszczepiona mu zastawka, która odprowadzała drenem płyn w głowie. Prawdziwa tragedia wydarzyła się 12 czerwca, kiedy to podczas wycieczki szkolnej zastawka "zerwała się". Pierwsza próba wezwania karetki przez kolegę ze szkolnej ławki nie powiodła się. Drugi raz po karetkę zadzwonił policjant, który wezwany został przez sprzątaczkę, zaniepokojoną stanem Pawła. Karetka przyjechała lecz nie zabrano Pawła do szpitala, tylko podano lek przeciwwymiotny i odesłano do domu z rodzicami. Stan Pawła z godziny na godzinę pogarszał się i rodzice po raz trzeci wezwali pogotowie, które tym razem zabrało Pawła do szpitala. Upływający czas zrobił jednak swoje. Paweł wymaga kosztownej rehabilitacji.

Bieg odbędzie się 7 kwietnia 2019 roku (niedziela) o godz.11.00, start i meta usytuowane będą w Rybniku w dzielnicy Paruszowiec-Piaski.

Dystans do wyboru: 5,25 km (1 pętla) lub 10 km (2 pętle), a także NW (5,25 km 1 pętla)

Biegi dla dzieci – szczegóły w regulaminie

Zapisy na bieg TUTAJ

Regulamin biegu TUTAJ

Honorowy patronat nad biegiem objął starosta powiatu rybnickiego Damian Mrowiec.