Zwycięstwo MKKS-u Rybnik w Żorach

13.01.2019 22:45 | 0 komentarzy | epi

W 10 kolejce 3 ligi Żorska Akademia Koszykówki przegrała z MKKS Rybnik

Od pierwszych minut spotkania koszykarze z Rybnika dzięki dobrej grze zdobywali kolejne punkty i zwiększali przewagę, już po pierwszej kwarcie prowadząc siedmioma punktami z Żorską Akademią Koszykówki. Po zwycięstwie w drugiej kwarcie 27:13, na przerwę schodzili z dwudziestojednopunktowym prowadzeniem. W drugiej części spotkania goście podwyższyli przewagę, wygrywając kolejne kwarty odpowiednio 21:17 i 35:23.

MKKS Rybnik zajmuje pierwsze miejsce w tabeli 3 ligi, Żorska Akademia Koszykówki jest na miejscu ostatnim.  Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu został Bartłomiej Szady z Żorskiej Akademii Koszykówki, zdobył 24 punkty. Z Rybnika najwiecej, 20 punktów zdobył Błażej Sładek.

Żorska Akademia Koszykówki - MKKS Rybnik 65:102 (12:19, 13:27, 17:21, 23:35)

Żorska Akademia Koszykówki: Kacper Wojciechowski 11, Patryk Szołtysek 4, Bartłomiej Szady 24, Kacper Walkowski, Paweł Sitek 11, Dawid Trela 9, Mateusz Krukowski, Piotr Golc, Paweł Makuła, Jakub Pietrzak 1, Miłosz Żebrowski 5, Sebastian Michalczuk

MKKS Rybnik: Rafał Koczy 6, Mateusz Mucha 13, Mateusz Rakszawa, Tomasz Tomanek 2, Adam Białdyga 8, Krzysztof Zieliński 17, Błażej Sładek 20, Krzysztof Kubina, Rafał Królikowski 7, Tomasz Czajkowski 11, Łukasz Ochodek 7, Andrzej Mazur 11