Czwartek, 20 stycznia 2022

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Jastrzębski Węgiel wznawia ligowe rozgrywki

14.01.2019 10:03 | 0 komentarzy | rafbl

Już dzisiaj pierwsze spotkanie po dwutygodniowej przerwie w ligowych rozgrywkach rozegrają siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Pomarańczowi podejmą we własnej hali jedną z rewelacji rozgrywek, zajmujący piąte miejsce w ligowej tabeli Aluron Virtu Wartę Zawiercie.

Jastrzębski Węgiel wznawia ligowe rozgrywki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatnie ligowe spotkanie jastrzębianie rozegrali 29 grudnia, kiedy to we własnej hali bez problemów pokonali w trzech setach Cerrad Czarnych Radom. Zawiercianie natomiast ostatni ligowy mecz rozegrali jeszcze tydzień wcześniej, bo 21 grudnia, kiedy to we własnej hali pokonali w czterech setach Cuprum Lubin.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po spotkaniu z Cerradem otrzymali od trenera Roberto Santillego pięć dni wolnego, a po powrocie do treningów rozegrali między innymi dwa sparingi z aktualnym liderem Plus Ligi - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (zwycięstwo 3:1 i porażka 2:3). Przedstawiciele "pomarańczowych" wzięli ponadto udział w X edycji Legendarnego Kosmicznego Meczu (na parkiecie pojawili się trener Roberto Santilli, jego asystent Leszek Dejewski, a także zawodnicy: Christian Fromm, Lukas Kampa, Dawid Konarski, Grzegorz Kosok, Julien Lynell i Paweł Rusek).

Poniedziałkowy mecz będzie okazją do powrotu do jastrzębskiej hali byłego trenera "pomarańczowych" - Marka Lebedewa, który jest obecnie szkoleniowcem "Jurajskich Rycerzy". Spotkanie z pewnością będzie pełnym emocji siatkarskim świętem o czym przekonany jest rozgrywający jastrzębskiego klubu - Lukas Kampa, który nie jest zaskoczony postawą zawiercian, którzy spośród dwunastu rozegranych spotkań wygrali osiem i o których wypowiada się się w samych superlatywach:

"Mecz zapowiada się interesująco. Po pierwsze, mamy za sobą dłuższą przerwę w rozgrywkach i jest to nasz pierwszy mecz w Nowym Roku przed własną publicznością. Po drugie, do naszej hali wraca trener Mark Lebedew, co z pewnością będzie wyjątkowe dla niego, dla nas i także dla naszych fanów. Wreszcie mamy przed sobą trudnego rywala, który spisuje się dobrze nie tylko u siebie, ale również na wyjazdach. Ponadto zespół przeciwny będzie mógł liczyć na mocne wsparcie z trybun, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku. Mogę tylko poprosić naszych fanów o jak najliczniejsze przybycie na halę, dopingowanie nas i bycie głośniejszym, niż fani z Zawiercia" - apeluje Kampa.

"Nie jestem zaskoczony ich postawą. W Zawierciu stworzono ciekawy "mix". Na temat Masnego nie trzeba sie rozwodzić. Każdy go tu zna i wie, że potrafi on prowadzić zespół jako lider i stworzyć coś specjalnego na boisku. Młodzi gracze jak Semeniuk spisują się świetnie, potrafią wywierać na rywalu presję w zagrywce. Z kolei Mark stawia na zespołowość, atmosferę w drużynie, więc możemy oczekiwać silnego oporu ze strony przeciwników" - mówi Lukas Kampa

Początek spotkania w Hali Widowiskowo Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.