Poniedziałek, 20 września 2021

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Włoska lekcja siatkówki [ZDJĘCIA]

15.01.2019 19:18 | 0 komentarzy | rafbl, tom

Nie udał się siatkarski debiut Areny Gliwice, w którym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle gładko w trzech setach przegrała spotkanie z klubowym wicemistrzem świata - Cucine Lube Civitanova. Wtorkowe spotkanie, które obejrzało blisko 9 000 widzów rozegrano w ramach 3. kolejki rozgrywek grupy B elitarnej Ligi Mistrzów.

Włoska lekcja siatkówki [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie lepiej rozpoczęli kędzierzynianie, którzy w początkowej fazie seta prowadzili dwoma punktami (5:3). Goście szybko doprowadzili jednak do wyrównania (7:7), a po chwili sami wyszli na trzypunktowe prowadzeni (8:11). Przerwa na żądanie trenera ZAKSY - Andrei Gardiniego nie przyniosła efektu, a świetnie grający w bloku włosi powiększyli swoją przewagę do pięciu "oczek" (8:13). Trudna zagrywka Benjamina Toniuttiego i Sama Deroo pomogła gospodarzom zniwelować straty do jednego "oczka" (17:18). Wchodząc w decydującą fazę seta miejscowi przegrywali 19:20, jednak kłopoty z przyjęciem i skutecznością w ataku w końcówce sprawiły, że przegrali oni premierową odsłonę do 19.

Początek drugiej partii miał wyrównany przebieg, jednak z biegiem czasu Cucine wypracowało sobie cztery punkty przewagi (2:6). Przerwy na żądanie szkoleniowca ZAKSY nie pomogły, konsekwentnie grający goście utrzymywali bezpieczną, kilkupunktową przewagę. Niedokładność w grze kędzierzynian sprawiła, że włoski zespół odskoczył na sześć punktów (11:17). Obraz gry w końcówce nie zmienił się, kędzierzynianie nie zdołali zbliżyć się do świetnie dysponowanych przeciwników i przegrali drugą odsłonę bardzo wysoko do 17.

Od początku trzeciego seta rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu. Seria punktów gości pozwoliła im odskoczyć na bezpieczne sześciopunktowe prowadzenie (5:11). Wskazówki przekazane na przerwie na żądanie do którą poprosił trener Gardini przyniosły efekt. Gospodarze zniwelowali straty do trzech punktów (10:13). Przerwa dla trenera włoskiego zespołu, którym jest były trener kędzierzynian - Ferdinando de Giorgi przerwała serię miejscowych i pozwoliła Cucine odbudować sześciopunktową przewagę (10:16). Wchodząc w decydującą fazę seta ZAKSA przegrywała aż 14:20. W końcówce nic się nie zmieniło, gospodarze przegrali do 19, a całe spotkanie 0:3.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova 0:3 (19:25, 17:25, 19:25)

ZAKSA: Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Kaczmarek, Śliwka, Bieniek oraz Zatorski (libero), Szymura, Stępień, Jungiewicz, Koppers

Cucine: Bruno, Juantorena, Simon, Sokolov, Leal, Stankovic oraz Balaso (libero), Marchisio (libero), Kovar