Lider za mocny! Gładka porażka UKS-u Krzanowice

18.01.2019 22:50 | 0 komentarzy | rafbl

Żadnych szans nie miał w starciu z SMS-em Szczyrk nie miały siatkarki UKS-u Krzanowice, które gładko w trzech setach uległy liderowi rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet. Była to dopiero trzecia ligowa porażka UKS-u w sezonie.

Premierowa odsłona piątkowego spotkania rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych 0:3. Z biegiem czasu gospodynie zdołały otrząsnąć się po nerwowym początku meczu i wyszły na prowadzenie 10:9. Seria dziesięciu punktów z rzędu jakie zdobyły młode adeptki siatkówki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego sprawiła że wyszły one na bardzo wysokie dziewięciopunktowe prowadzenie (10:19), którego nie oddały do końca zwyciężając ostatecznie bardzo wysoko do 15.

Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczął SMS, który zbudował sobie czteropunktową przewagę (6:10). Miejscowe prowadzone przez trenera Tomasza Kuziaka zdołały doprowadzić do remisu po 11, jednak po chwili zawodniczki ze Szczyrku ponownie im odskoczyły, tym razem wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie (13:18). W końcówce obraz gry się nie zmienił, gospodynie nie były w stanie nawiązać walki z rywalkami i przegrały 18:25.

Początkowe akcje trzeciej partii miały wyrównany przebieg, jednak z czasem podobnie jak w setach poprzednich przyjezdne konsekwentnie powiększały swoją przewagę. Siedem punktów przewagi jakie SMS miał w połowie seta (15:8) definitywnie przekreśliły krzanowiczankom szansę na odwrócenie losów spotkania. Gospodynie przegrały do 19, a całe spotkanie 0:3 kończąc tym samym świetną passę ośmiu wygranych meczów z rzędu.

Gospodynie niezależnie od wyników pozostałych spotkań utrzyma w ligowej tabeli trzecie miejsce. Kolejne spotkanie krzanowiczanki rozegrają już w niedzielę, kiedy to w Imielinie rozegrają zaległe spotkanie z miejscowym MKS-em. Początek spotkania o godzinie 13:00.

GS UKS Krzanowice - SMS PZPS Szczyrk III 0:3 (15:25, 18:25, 19:25)

UKS: Świerczek Joanna, Duda S., Nagler, Świerczek Justyna, Gołombek, Daniszewska oraz Wilusz (libero), Kosel (libero), Kretek, Duda P., Koczwara

SMS: Kowalczyk, Borowczak, Kulig, Szymańska, Czyrniańska, Stambrowska oraz Kubas (libero), Poreda, Pierzchała, Lis, Szmajduch