Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Paweł Pac z Brzegu zwycięzcą XI Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Pszów [ZDJĘCIA]

20.01.2019 14:09 | 4 komentarze | AgaKa

Za nami XI Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów. Zawodnicy pokonali niezwykle wymagającą trasę liczącą 12 km, nordic walking liczyło z kolei 8 km.

Na mecie jako pierwszy zameldował się Paweł Pac z Brzegu z czasem 00:45:22. Drugi na mecie był Aleksander Zięba ze Strzyżowic z czasem 00:45:35. Jako trzeci linię mety pokonał Jan Wróblewski z Bielska-Białej z czasem 00:45:50. Wśród kobiet najszybsza była Magdalena Patas z Wodzisławia Śląskiego, która linię mety pokonała z czasem 00:52:10. Trasa była niezwykle wymagająca, szczególnie ze względu na oblodzenia.

Z 8 km trasą nordic walking najszybciej poradził sobie Piotr Niechwiejczyk z Świętochłowic, który na mecie pojawił się z czasem 00:57:23. Drugi był Paweł Słupianek z Katowic z czasem 00:59:36. Trzeci na mecie z czasem 01:02:47 był Daniel Romanowski z Rybnika. Wśród kobiet najszybsza była Ewa Wężowicz ze Skrzyszowa z czasem 01:07:47.

Biuro zawodów mieściło się w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie. Start biegu odbył się na stadionie LKS Krzyżkowice, tam też znajdowała się meta. Na miejsce zawodników dowiózł specjalnie podstawiony autobus. Uroczysty start biegu ogłosił burmistrz Pszowa, Czesław Krzystała. Burmistrz gratulował także zawodnikom na mecie, wręczając medale.