Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

UKS Krzanowice przegrywa po raz drugi z rzędu

20.01.2019 22:02 | 0 komentarzy | rafbl

W zaległym meczu 13. kolejki spotkań rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi Śląskiej Kobiet GS UKS Krzanowice przegrał w trzech setach w Imielinie z miejscowym MKS-em. Krzanowiczanki doznały drugiej z rzędu porażki w ciągu trzech dni.

Premierowa partia do stanu po 9 miała wyrównany przebieg, punkty seriami zdobywał raz jeden raz drugi zespół jednak żaden z nich nie potrafiły wypracować sobie prowadzenia wyższego niż dwa "oczka". Jako pierwsze większą przewagę osiągnęły gospodynie, które wyszły na bezpieczne czteropunktowe prowadzenie (13:9). Konsekwentna gra miejscowych pozwoliła im utrzymać przewagę do końca tej partii i zwyciężyć do 21.

Od początku drugiego seta na prowadzeni znajdowały się siatkarki MKS-u, które szybko zbudowały pięciopunktową przewagę (10:5). Krzanowiczanki, które były zdecydowanym faworytem spotkania nie radziły sobie ze skuteczną grą miejscowych, które bezlitośnie wykorzystywały nadarzające się okazje do punktowania rywalek. Wchodząc w decydującą fazę seta imielinianki prowadziły, aż ośmioma punktami (20:12) i taką też różnicą zakończył się drugi set, które MKS wygrał bardzo pewnie do 17.

Początek trzeciej części gry należał do siatkarek UKS-u prowadzonych przez trenera Tomasza Kuziaka, które minimalnie prowadziły. Jako pierwsze większą przewagę w tej partii osiągnęły jednak gospodynie, które prowadziły 7:4. Przyjezdne zdołały zniwelować straty do jednego "oczka" (9:8), jednak w dalszej fazie gry ponownie zaczęły tracić punkty seriami i wchodząc w decydujący fragment gry przegrywały siedmioma punktami (20:13). Ostatecznie przegrały podobnie jak w partii poprzedniej do 17, a całe spotkanie 3:0.

MKS Imielin - GS UKS Krzanowice 3:0 (25:21, 25:17, 25:17)

MKS: Strzelecka, Czopek, Walas, Radziwon, Piecha, Olchawa oraz Luftner (libero), Dawidowicz (libero), Duda, Arseniuk, Piotrowicz, Kawalec, Bolforska-Gnip, Dobrowolska

UKS: Koczwara, Duda, Świeczek Joanna, Witeczek, Świerczek Justyna oraz Kosel (libero), Wilusz, Fluder