Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Mateusz Praszelik na dłużej w Legii Warszawa

21.01.2019 14:31 | 1 komentarz | kozz

Pochodzący z Raciborza, 18-letni Mateusz Praszelik podpisał z Legią Warszawa nową, półtoraroczną umowę z opcją przedłużenia.

Mateusz Praszelik na dłużej w Legii Warszawa
fot. Legia.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Praszelik z Legią związany jest od 14. roku życia i przygotowuje się do rundy wiosennej z pierwszym zespołem. - Występujący na pozycji ofensywnego pomocnika Praszelik uznawany jest za jednego z najzdolniejszych zawodników, którzy w ostatnich latach byli szkoleni w Akademii Klubu. Z pierwszym zespołem trenował już w 2018 roku podczas zgrupowania w hiszpańskim Benidormie, po którym został dołączony do kadry pierwszego zespołu. Rundę jesienną sezonu 2018/19 nastolatek spędził w rezerwach. Zagrał w 10 meczach, w których zdobył cztery bramki. Praszelik z juniorami Legii był mistrzem Polski U19, wystąpił również w UEFA Youth League (młodzieżowa Liga Mistrzów UEFA) - podaje strona Legii Warszawa.

Nowy kontrakt 18-letniego pomocnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia.

Mateusz Praszelik jest wychowankiem Odry Centrum Wodzisław Śląski z której trafił do Legii Warszawa. Na wiosnę będzie stał przed szansą debiutu w Lotto Ekstraklasie. Klub z Warszawy jest wiceliderem krajowych rozgrywek. Tymczasem raciborzanin uda się na drugi już obóz tej zimy w Portugalii. Potrwa on do 1 lutego.