Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Jedynka Rybnik nie wykorzystała szansy na punkty

23.01.2019 14:48 | 0 komentarzy | rafbl

Blisko zdobycia punktów w sobotnim spotkaniu 14. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet były siatkarki UKS-u Jedynki Rybnik, które w Mikołowie zmierzyły się z miejscową Burzą.

Jedynka Rybnik nie wykorzystała szansy na punkty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza partia to świetna gra przyjezdnych, które od początku seta świetnie radziły sobie w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła czym zaskoczyły swoje przeciwniczki. Rybniczanki kontrolowały przebieg partii i wygrały do 21. Drugi set był dla zespołu gości zupełnie nie udany. UKS stracił skuteczność i popełniał wiele błędów własnych. Rozbite podopieczne Michaliny Cicheckiej-Meisner przegrały bardzo wysoko do 9.

W trzeciej partii od początku na prowadzeniu były siatkarki z Mikołowa, które wchodząc w decydującą fazę seta prowadziły kilkoma punktami. Waleczne zawodniczki Jedynki dogoniły jednak swoje przeciwniczki i w końcówce wyszły na prowadzenie, jednak ostatecznie przegrały minimalnie do 23. Czwarty set miał podobni przebieg do poprzedniej odsłony. Na prowadzeniu znajdowała się Burza jednak przyjezdne dogoniły rywalki i w końcówce miały w górze piłkę setową, które jednak nie wykorzystały i przegrały do 24, a całe spotkanie 3:1.

Rybniczanki przegrały trzynaste spotkanie w lidze (mają do rozegrania zaległe spotkanie z zespołem z Cieszyna) i z jednym "oczkiem" na koncie zajmują w ligowej tabeli ostatnie miejsce.

Kolejne spotkanie rybniczanki rozegrają już w najbliższą sobotę kiedy to rozegrają wyjazdowy mecz w Pszczynie.

KS Burza MOSiR Mikołów - UKS Erbud Jedynka Rybnik 3:1 (21:25, 25:9, 25:23, 26:24)