AZS odrabiał zaległości i przegrał po raz kolejny

24.01.2019 00:08 | 0 komentarzy | rafbl

W środę w Gliwicach rozegrano zaległe spotkanie 17. kolejki rozgrywek o mistrzostwo I Ligi Kobiet, w którym Akademiczki podejmowały młode adeptki siatkówki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Gospodynie uległy przeciwniczkom, w których składzie znajduje się wiele młodzieżowych reprezentantek Polski w czterech setach.

Premierowa odsłona środowego spotkania wyrównana była tylko do stanu po 4. Skutecznie grające przyjezdne szybko wypracowały sobie jednak bezpieczne, sześciopunktowe prowadzenie (4:10). Był to koniec emocji w tym secie. Gospodynie prowadzone przez trenera Krzysztofa Czaplę nie były w stanie zniwelować poniesionych na początku partii strat i przegrały z konsekwentnie grającymi siatkarkami SMS-u do 20.

Drugi set rozpoczął się od czteropunktowej przewagi młodych adeptek siatkówki ze Szczyrku (1:5). W środkowej fazie seta ich przewaga wzrosła do siedmiu "oczek" (8:15), a wchodząc w decydującą fazę seta wynosiła dziesięć punktów (10:20). Bezradne akademiczki nie były w stanie nawiązać walki przegrały bardzo wysoko do 11.

Trzeciego seta SMS rozpoczął od prowadzenia 3:6, jednak miejscowe szybko odrobiły straty doprowadzając do remisu po 8. Z czasem gospodynie wypracowały sobie siedmiopunktową przewagę (16:9), która wchodząc w decydującą fazę seta stopniała do sześciu "oczek" (20:14). Ostatecznie gliwiczanki triumfowały do 20 zapisując na swoim koncie pierwszą partię w spotkaniu.

Od początku czwartej partii gra obu zespołów falowała. Raz jeden raz drugi zespół zdobywał punkty seriami i nie był w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Wchodząc w decydującą fazę seta na niewielkim, dwupunktowym prowadzeniu (18:20) znajdowały się przyjezdne, które świetnie zagrały końcowy fragment meczu. Zaskoczone gliwiczanki, które straciły cztery kolejne punkty (18:24) nie były w stanie odwrócić losów seta. AZS przegrał ostatecznie do 19, a całe spotkanie 1:3 notując drugą z rzędu, a dwunastą w sezonie porażkę. Po 21. rozegranych kolejkach spotkań Akademiczki plasują się w ligowej tabeli na 9. miejscu. SMS jest 8.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - SMS PZPS Szczyrk 1:3 (20:25, 11:25, 25:20, 19:25)

AZS: Woźniczka, Ciesielczyk, Osadchuk, Dyduła, Salanciova, Abramajtys oraz Piątek (libero), Elko (libero), Trocińska, Kowalczyk, Nowak, Stroińska

SMS: Centka, Zaborowska, Hnatyszyn, Rybak, Drużkowska, Szlagowska oraz Garstka (libero), Justka (libero), Serowiecka, Czyrniańska, Szczotkiewicz, Rola, Hyży