Poniedziałek, 29 maja 2023

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

0:7 w Bytomiu. Unia Racibórz testowała Czechów i Brazylijczyków [ZDJĘCIA]

26.01.2019 15:13 | 4 komentarze | kozz

Pierwszy zimowy sparing rozegrali piłkarze czwartoligowej Unii Racibórz. Podopieczni trenera Grzegorza Jakosza na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bytomiu zmierzyli się z liderem grupy 1 w IV lidze - Polonią Bytom. W drużynie z Raciborza testowano zawodników z Czech i Brazylii.

0:7 w Bytomiu. Unia Racibórz testowała Czechów i Brazylijczyków [ZDJĘCIA]
Jeden z testowanych przez Unię zawodników
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Unii zabrakło kilku kluczowych zawodników m.in. snajpera Mateusza Kocota. Po boisku biegali za to zawodnicy testowani, którzy przybyli zza południowej granicy. Byli to dwaj Czesi oraz Brazylijczyk i Brytyjczyk z brazylijskim paszportem, który w nocy przyleciał z Londynu.

Przez pierwsze 20 minut Unia prezentowała się dobrze na tle świetnie dysponowanej bytomskiej Polonii. Później w ciągu 15 minut straciła cztery gole. Na murawie zalegało coraz więcej świeżego białego puchu, którego opady nasilały się z każdą minutą. Po przerwie już bez Brazylijczyków w składzie, ale nadal z Czechami Unia straciła kolejne trzy gole przegrywając ostatecznie 0:7. Kolejny sparing Unia Racibórz rozegra 2 lutego w Nieboczowach. Przeciwnikiem będzie również Polonia, ale tym razem Głubczyce (opolska IV liga).

Polonia Bytom - Unia Racibórz 7:0 (4:0)

Patryk Stefański 24., 26., Marcin Lachowski 37., 39.-k., Norbert Bębenek 78., Marcel Czypionka 80., zawodnik testowany 81.

KS Unia Racibórz: Adamiec - Sobek, Woniakowski, Lorenc, testowany - Wowra, Tront, testowany, Migus, testowany - testowany. W drugiej połowie zagrali: Grycman, Szlufarski, Łagosz, Miąsik, Kowalczyk, Gładkowski, Sobierajewicz, Rajda.