Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

NMC Górnik Zabrze może skupić się na lidze

27.01.2019 00:03 | 0 komentarzy | adi

NMC Górnik Zabrze przegrał na wyjeździe z Energą MKS-em Kalisz 25:27 w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Zabrzanie dobrze zaczęli spotkanie i prowadzili 3:1, jednak z upływem minut gospodarze odrobili straty (10:10) i na przerwę to oni schodzili prowadząc 14:13. W drugiej połowie NMC Górnik źle wyglądał w ofensywie, szczególnie w rzutach karnych. Mimo to, udało się wyjść na prowadzenie 25:23 na trzy minuty przed końcem. Śląski zespół zawalił jednak końcówkę i gospodarze rzucili cztery bramki z rzędu, co dało im awans do półfinału Pucharu Polski.

Energa MKS Kalisz – NMC Górnik Zabrze 27:25 (14:13)

MKS: Zakreta, Padasinau – Kwiatkowski, Bożek, Adamczak Paweł, Drej 3, Klpsteg 2, Misiejuk 1, Szpera 4, Pilitowski 5, Kniazeu 7, Krytski, Wojdak, Czerwiński 1, Adamski 4. Trener: Patrik Liljestrand.

NMC Górnik: Kornecki, Kazimier -Daćko 2, Tomczak 4, Gromyko, Sluijters 5, Czuwara 4, Pawelec, Buszkow 5, Gliński 5, Gogola, Sićko, Adamuszek. Trener: Rastislav Trtik.