środa, 6 lipca 2022

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Odra Wodzisław poślubiła Levante [ZDJĘCIA]

29.01.2019 14:35 | 8 komentarzy | kozz, AgaKa

We wtorek w Urzędzie Stanu Cywilnego Odra Wodzisław zawarła związek małżeński z Levante UD - tak humorystycznie można opisać wydarzenie jakie miało miejsce w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

Odra Wodzisław poślubiła Levante [ZDJĘCIA]
Patryk Gruszka z Danielem Pastorem w trakcie trwania "ceremonii ślubnej".
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

A konkretnie chodzi o podpisanie umowy pomiędzy wodzisławską Odrą a hiszpańskim klubem Levante UD. Miejsce zawarcia umowy i obecność prezydenta miasta Mieczysława Kiecy nie była przypadkowa. Jak się dowiedzieliśmy na spotkaniu od wiceprezesa Odry Patryka Gruszki, w Walencji zawiązywanie takich kontraktów przyrównuje się do zawierania małżeństwa. Dlatego umowa pomiędzy klubami z Wodzisławia Śląskiego i Walencji symbolicznie została podpisana w Urzędzie Stanu Cywilnego, a prezydent jako ten, który udziela ślubów też zaszczycił wydarzenie swoją obecnością. Obie strony liczą, że "małżeństwo" przyniesie jak najwięcej dobrego dla klubu, czyli współpraca będzie polegała na szkoleniu dzieci z akademii, a te będą mogły korzystać z hiszpańskiego zaplecza sportowego. Strony chcą, aby dzieci miały możliwość poznania świata nie tylko od strony sportowej, ale także poznawania kultury i mentalności innych nacji.

Już w zeszłym roku przedstawiciele Odry byli w Walencji, a Levante UD w Wodzisławiu Śląskim. Hiszpanie są pod wrażeniem tego jak klub funkcjonuje i zdecydowali, że chcieliby nawiązać z Odrą współpracę.

- Odra Wodzisław jest klubem mocno wpisanym w historię miasta i trudno je sobie wyobrazić bez piłki nożnej. Dlatego Miasto Wodzisław Śląski chciałoby pobłogosławić temu małżeństwu, które za moment zostanie zawarte, aby ta współpraca była na lata i skorzystały na tym dzieci jak i klub seniorski - mówił na początku prezydent Mieczysław Kieca.

W ceremonii udział wzięli m.in. wiceprezes Odry Patryk Gruszka, trenerzy Ryszard Wieczorek i Jacek Gorczyca oraz Daniel Pastor i Jorge Fuster Molla powiązani z hiszpańskim klubem.

- Umowa, którą dzisiaj podpisaliśmy jest takim szkieletem do tej współpracy. Chcemy zorganizować konferencję z udziałem przedstawiciela hiszpańskiego klubu, która będzie skierowana do naszych lokalnych trenerów. Współpraca ma się opierać głównie na szkoleniu młodzieży. Levante chce również korzystać z naszego zaplecza, które jest ponadprzeciętne jak na polskie warunki - mówił Patryk Gruszka, wiceprezes Odry.

- Odra jest pierwszym polskim klubem z którym współpracujemy, ale takie działania prowadzimy już z innymi klubami w Europie - mówił Daniel Pastor z Levante UD.

Tymczasem pierwszy zespół Odry Wodzisław już w lutym pojedzie na 10-dniowy obóz w Hiszpanii.